Bawim-Bawim

ZAJĘCIA KREATYWNE DLA DZIECI W KRZYWYM KOMINIE
Zabawa – Stymulacja – Pobudzanie – Sensoryka – Plastyka

W Krzywym Kominie nie uznajemy ograniczeń wiekowych w sferze edukacji i rozwoju, dlatego w zajęciach kreatywnych BAWIM-BAWIM mogą uczestniczyć nawet najmłodsze dzieci – od około 1 roku życia! Proponujemy zajęcia dla dwóch grup wiekowych w każdy czwartek

Dla dzieci od 1 roku do 2,5 lat wspólnie z rodzicami (opiekunami) Dla dzieci starszych od około 2 do 4 lat wspólnie z rodzicami (opiekunami)

Na zajęciach dzieciaki uczą się bawić i przebywać z rówieśnikami. Wspólnie uczestniczą w działaniach zachęcających do podjęcia współpracy, stymulujących i pobudzających pod względem sensorycznym. Nie chcemy w żaden sposób ograniczać dziecięcej kreatywności, więc np. w przypadku zajęć plastycznym pozwalamy najmłodszym trochę się pobrudzić, co często przynosi masę radości. Rodzice mają przede wszystkim zapewniać poczucie bezpieczeństwa, ale nie są bierni – biorą czynny udział w zajęciach. Pomagają dziecku przy wykonywaniu zadań, uczestniczą we wspólnych zabawach. W zależności od możliwości grupy oraz wieku dzieci, być może rodzice wycofają się z niektórych działań, co będzie przygotowywaniem do samodzielności i do rozpoczęcia etapu przedszkolnego.

Zapisy ogłaszamy na stronie. Pytania i pomysły można kierować do prowadzącej, Doroty Kapery-Zwolińskiej, pod nr 660-754-199 lub mailowo na: dorota.kapera@bawim-bawim.pl. Dodatkowe informacje na stronie www.bawim-bawim.pl.

Do zobaczenia!

O prowadzącej:

Dorota Kapera-Zwolińska

Na co dzień jest mamą 5-letniej Tatianki , 2-letniej Amelki oraz 7-miesięcznego Karolka. Od kilku lat pracuje w przedszkolu nr 77 „Tęczowe Siódemki” we Wrocławiu. Wcześniej pracowała w przedszkolu prywatnym, a jeszcze wcześniej jako opiekunka. Odkąd zawsze miała świetny kontakt z dziećmi. Ukończyła Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną, Edukację Artystyczną oraz Zarządzanie Oświatą w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Oprócz tego, studiowała też Wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych. Uwielbia działać artystycznie z maluchami. Doświadczenie zdobyła podczas nauczania w szkole, a także na praktykach w 5 różnych przedszkolach.

Dorota Kapera-Zwolińska od zawsze uwielbiała dzieci. Chciała związać swoją przyszłość z działalnością dedykowaną najmłodszym. Studiując na ASP projektowała tylko rzeczy dla dzieciaków. Nosiła się z zamiarem prowadzenia prywatnego przedszkola, jednak pomysłu tego nie zrealizowała. Wspólnie z mężem stworzyła pomysł na cykl zajęć BAWIM-BAWIM. Początkowo działała lokalnie, aby nadal móc poświęcać jak najwięcej czasu najmłodszemu Karolkowi. Stopniowo, dzięki zainteresowaniu i wielkiemu wsparciu ze strony uczestników zajęć, stwierdziła, że może przecież działać wspólnie ze swoją pociechą.