Archiwa

KALIGRAFIA – WARSZTATY PIĘKNEGO PISANIA. PISMO COPPERPLATE

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii poświęcone sztuce pięknego pisania. Zajęcia pozwolą uczestnikom wypróbować swoich sił w posługiwaniu się stalówką umieszczoną na obsadce i maczanej w atramencie. Będziemy odkrywać tajemnice pisma copperplate.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, zarówno tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z kaligrafią artystyczną jak i dla osób które już pisały.

Wszystkie materiały zapewnia prowadząca. Uczestnicy proszeni są o zabranie jedynie teczki na swoją pracę.

 asa

WERNISAŻ WYSTAWY – (P)ARTY HARD

Już 18 maja, w Noc Muzeów i Noc Nadodrza serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy (P)Arty Hard!

Ekspozycja stanowi przegląd twórczości dwudziestu pięciu młodych, zdolnych artystów – malarzy, ilustratorów, rzeźbiarzy, grafików, fotografów, rysowników wyróżnionych w konkursie sztuk pięknych organizowanym przez CRZ Krzywy Komin.

Prace, które zaprezentujemy zróżnicowane są nie tylko pod względem plastycznym, o unikalności decyduje przede wszystkim wrażliwość i indywidualność ich autorów. Wybrane dzieła zaskakują, zachwycają, intensywnie oddziałują na odbiorcę.

Wernisaż będzie połączony z uroczystym ogłoszeniem laureata konkursu (P)Arty Hard. Nagrodą jest m.in. wystawa indywidualna w przestrzeni naszego Centrum. Każdy z gości będzie mógł oddać również głos na swojego ulubionego twórcę – troje z nich zostanie wyróżnionych nagrodą specjalną. Głosować można przez cały czas trwania ekspozycji do 18 czerwca 2019 roku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W wystawie biorą udział:

Maria Bednarczyk, Denis Metelin, Grzegorz Kempara, Klaudia Nachumeniuk, Tope, Marcelina Rassek, Mateusz Rokicki, Ewelina Kędzia, Magdalena Reroń, Gilbert Sierotzki, Natalia Gwiazdowska, Ewa Szymańska, Natalia Jurczak, Agnieszka Fijał, Kamil Kowalski, Alicja Dziechcińska, Krystyna Korpyta, Magdalena Sara Krawczyk, Zuza Tokarska, Victoria Golińczak, Agnieszka Jasieńska, Justyna Janek, Magdalena Stachowiak, Oliwia Zajączkowska, Anna Kloza-Rozwadowska

Kuratorzy: Aleksandra Niemiec, Jolanta Łapinkiewicz, Wojciech Oleszek

Wystawa potrwa do:  18 czerwca 2019 roku

 

Serdecznie zapraszamy!

KRZYWE URO – PARTY&ARTY

Wiosna jest właśnie po to, by się bawić, tańczyć i cieszyć słońcem! Dorzucamy do tego dobrą sztukę, design, warsztaty w myśl filozofii Do It Yourself i elektroakustyczną muzę w ilościach nielimitowanych! 11 maja CRZ Krzywy Komin świętuje szósty rok swojej działalności. “Krzywe Uro - Party&Arty” to energetyczna impreza przez cały dzień wypełniona bezpłatnymi wydarzeniami! Startujemy w samo południe!

Przygotujcie się na wyśmienitą muzyczną ucztę! Zapewniamy dużą dawkę bogatych brzmień, funkowych rytmów i improwizacji w najlepszym wydaniu. Unikalne dźwięki popłyną w 100% z winyli. Artystyczny występ zapewni najaktywniejszy w Polsce kolektyw miksujący na gramofonach - SKIP PROOF SCRATCHERS  założony przez dj Skiplessa i dj Endlessa. W programie skrecz sesja, jam gramofonowy i beatjuggle showcase.

Odwiedzający tego dnia Centrum będą mogli skorzystać również z szeregu kreatywnych warsztatów. Haft, plecenie wianków, makrama, modelowanie 3D, druk 3D, warsztaty krawieckie, stolarskie, komputerowe, fotograficzne – to tylko niektóre z proponowanych działań. Ponadto ekologiczne inicjatywy - wykład nt. pszczelarstwa - „Edukacyjna pasieka”. Po raz kolejny rozkręcamy zieloną akcję GreenDay#3, tym razem pod hasłem „W gruncie rzeczy”. Bierzemy sprawy we własne ręce, by upiększyć okolicę. Będzie sadzenie, grzebanie w ziemi i zachwyt nad kwiatami! Przychodźcie całymi rodzinami! Wsparcie, konewki, łopatki, saperki, grabki mile widziane 🙂 Zbiórka przy skwerku na Pl. Maxa Borna!

Zachęcimy Was do przejrzenia się "W krzywym zwierciadle". Na spotkanie ze sztuką zaprosimy podczas wernisażu wystawy stworzonej przez studentów Kadry Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zobaczycie zachwycające witraże i szklane instalacje, które rozgrzeją Was do czerwoności!

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Dla małych odkrywców szykujemy mnóstwo eko-aktywności, m.in. kręcimy z siana zwierzaki w stylu totalnie abstrakcyjnym. Do podwórkowych harców dorzucamy fajne klasyki: grę w klasy na chodniku, oldschoolowe kapsle, hula-hop i co nam fantazja przyniesie.

Trzymajcie kciuki za ładną pogodę! W słonecznych okolicznościach piknik murowany! Rozkładamy leżaki, parasole i w chilloutowym klimacie do wieczora rozkoszujemy się kulinarnymi propozycjami z food tracków. Cały dzień grać dla Was będą: DJ Marcin Ryszka, DJ Zrywenchii/Trap Door/Opole oraz ekipa SKIP PROOF SCRATCHERS, a na zakończenie dnia potańcówka pod gwiazdami!

Warto być z Nami tego dnia!


*Na warsztaty obowiązują zapisy!!! Rekrutacja rusza niebawem!

HARMONOGRAM:

11.00 -14.00 - Wizualizacje w programie Blender I WARSZTAT - zapisy

12.00-14.00 - „Świat w błękicie” - warsztaty cyjanotypii | WARSZTAT  - zapisy

12.00-14.00 - Szyjemy LunchBoxy! | WARSZTAT - zapisy

12.00-14.00 - Wiosenne warsztaty wyplatania makramy – kwietniki | WARSZTAT - zapisy

12.00-14.00 - Sianotwory - EKO zabawy dla najmłodszych I WARSZTATY - bez zapisów

12.00-15.00 - „W gruncie rzeczy” | roślinno-recyklingowy  HAPPENING

12.00-16.00 - Renowacja mebli  I WARSZTAT - zapisy

12.00-17.00 - Haftujemy kwieciste Nadodrze - mobilny mural hafciarski I  HAPPENING

13.00-15.00 - Warsztaty hafciarskie I WARSZTAT - zapisy

14.00-18.00 - Dźwięki z winyli | SKRECZ SESJA

14.30-18.30 - MS Excel dla początkujących I WARSZTAT - zapisy

15.00-17.00 - Rodzinne warsztaty wyplatania wianków | WARSZTAT - zapisy

15.00-17.00 - Druk 3D I WARSZTATY - zapisy

15.00-17.00 - Ale supeł! Wyplatamy wspólną makramę I HAPPENING

15.30-17.00 - Edukacyjna Pasieka - rodzinne spotkanie pszczelarskie I WYKŁAD - zapisy

17.00 - „W krzywym zwierciadle” | WERNISAŻ

18.00-19.00 - Jam gramofonowy | POKAZ

19.00-19.30 - Beatjuggle showcase | POKAZ

19.00-22.00 - POTAŃCÓWKA 

ŻYWIENIOWE WSPARCIE ZESPOŁU PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA ORAZ W STANACH DEPRESYJNYCH

Słynne zalecenie Hipokratesa: ,,Niech pożywienie będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo twoim pożywieniem’’ do dnia dzisiejszego jest hasłem motywującym świadomie odżywiających się osób.

Rolę oddziaływania diety na zdrowie potwierdza powiedzenie XIV-wiecznego terapeuty: ,,Lekarze najpierw muszą znaleźć przyczynę choroby i stwierdzić, jaki rodzaj dysharmonii ją wywołuje. Właściwa dieta jest pierwszym i głównym sposobem, w jaki można zrównoważyć tę dysharmonię. Leki należy stosować dopiero wtedy, kiedy zalecenia dietetyczne nie przynoszą rezultatów”.

Z wielkim entuzjazmem zachęcam do bliższego zapoznania się z pełnym znaczeniem słowa: ,,dieta”. Podpowiem jak odnaleźć żywieniowy ,,złoty środek’’ w celu zachowania równowagi w funkcjonowaniu organizmu. Z pasją podzielę się wiedzą dotycząca leczniczych właściwości składników pokarmowych. Wierzę, że prawidłowa dieta coraz częściej jest narzędziem wspierającym utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. Staje się również nieodłącznym elementem konwencjonalnych terapii leczniczych.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konsultacje indywidualne: Małgorzata Kaźmierska, nr telefonu: 696 077 178

SZKOLENIE- WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

Zapraszamy na szkolenie z wystapień publicznych!

Jeśli myślisz, że sztuka przemawiania publicznego jest trudna, że wymaga poświęcenia dużej ilości czasu oraz, że mimo wzięcia udziału w różnych szkoleniach i tak będziesz się stresował na scenie to... masz rację! 🙂 Jednakże, na pocieszenie dodam, że 90% społeczeństwa myśli tak samo i co więcej, powyższe przekonania skutecznie zniechęcają ich do nauki wystąpień publicznych. Dlaczego dla Ciebie jest to dobra informacja? Ponieważ jest to powodem tego, że mała ilość osób potrafi poprawnie przemawiać publicznie, co czyni tą umiejętność unikatową, a osobę, która ją posiada, bardziej atrakcyjną niż wcześniej wspomniane 90%, np. na rynku pracy. Dlatego mimo iż jest to trudne, żmudne, stresujące etc. warto uczyć się jak poprawnie przemawiać publicznie! Na szkoleniu dowiesz się:
- czym jest trójkąt retoryczny i jak go stosować
- co to takiego "elevator pitch" i jak ją tworzyć
- czym jest Sekwencja motywacyjna Monroe'a - czyli jak budować przemówienia persfazyjne
- jak radzić sobie ze stresem
- pojawią się także elementy story tellingu
- pewnie coś jeszcze mi przyjdzie do głowy fajnego 🙂

Dużo konkretnych narzędzi, które będziesz mógł wdrożyć zaraz po szkoleniu!

Do kogo szkolenie:
osoby:
- zarządzające zespołem (szef, menedżer)
- regularnie wygłaszające przemówienia (skram master)
- chcące w najbliższym czasie poprosić o podwyżkę/awans
- sprzedawcy
- żądne wiedzy i nowych umiejętności
- wszystkie pozostałe 🙂

PEWNOŚĆ SIEBIE W ROLI LIDERA. JAK JĄ ZYSKAĆ I WZMOCNIĆ?

Jeżeli chcesz zyskać większą pewność siebie i zdobyć autorytet wśród pracowników, współpracowników i osób na wyższych stanowiskach w hirarchi organizacji to te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się jak zyskać pewność siebie w roli osoby zarządzającej lub osoby aspirującej do stanowiska zarządzającego i jak ją wzmocnić, aby zdobyć autorytet wśród pracowników, współpracowników i osób na wyższych stanowiskach w hierarchii organizacji.

Na bazie ćwiczeń i nowych umiejętności będą potrafili delegować zadania i skutecznie je egzekwować, radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i czerpać satysfakcję z pełnionej funkcji.

Warsztat ma charakter interaktywny z wykorzystaniem narzędzi coachingowych i pracy ze sobą.

Każdy z uczestników będzie miał możliwość wyniesienia ze szkolenia wiedzy odpowiedniej dla siebie i wykorzystać ją zgodnie ze swoim potencjałem i naturalnymi predyspozycjami.

Dla kogo:

 • kadry zarządzającej
 • osób na stanowiskach kierowniczych na każdym szczeblu
 • liderów zarządzających zespołami projektowymi

Ogólny zakres tematyczny:

 • Czym jest pewność siebie i jaka jest jej wartość dla mnie?
 • Jak delegować zadania?
 • Jak egzekwować rozdzielone zadania?
 • Jak efektywnie się komunikować, dopasowując się do rozmówcy i tego, co chcę osiągnąć?
 • Jak zdobyć autorytet i uznanie kolegów i przełożonych?
 • Co oznacza być dobrym liderem?
 • Jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych?
 • Jak budować zaangażowanie w zespole?
 • Jak pracować z emocjami, przekonaniami w różnych sytuacjach
 • Narzędzia do pracy nad pewnością siebie

 

KALIGRAFIA – WARSZTATY PIĘKNEGO PISANIA. PISMO COPPERPLATE

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii poświęcone sztuce pięknego pisania. Zajęcia pozwolą uczestnikom wypróbować swoich sił w posługiwaniu się stalówką umieszczoną na obsadce i maczanej w atramencie. Będziemy odkrywać tajemnice pisma copperplate.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, zarówno tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z kaligrafią artystyczną jak i dla osób które już pisały.

Wszystkie materiały zapewnia prowadząca. Uczestnicy proszeni są o zabranie jedynie teczki na swoją pracę.

 asa

KALIGRAFIA – WARSZTATY PIĘKNEGO PISANIA. PISMO COPPERPLATE

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii poświęcone sztuce pięknego pisania. Zajęcia pozwolą uczestnikom wypróbować swoich sił w posługiwaniu się stalówką umieszczoną na obsadce i maczanej w atramencie. Będziemy odkrywać tajemnice pisma copperplate.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, zarówno tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z kaligrafią artystyczną jak i dla osób które już pisały.

Wszystkie materiały zapewnia prowadząca. Uczestnicy proszeni są o zabranie jedynie teczki na swoją pracę.

 asa

KALIGRAFIA – GOTYK (TEKSTURA/FRAKTURA)

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii poświęcone sztuce pięknego pisania. Zajęcia pozwolą uczestnikom wypróbować swoich sił w posługiwaniu się stalówką umieszczoną na obsadce i maczanej w atramencie. Będziemy odkrywać tajemnice pisma gotyckiego.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, zarówno tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z kaligrafią artystyczną jak i dla osób które już pisały.

Wszystkie materiały zapewnia prowadząca. Uczestnicy proszeni są o zabranie jedynie teczki na swoją pracę.

 asa

KALIGRAFIA – WARSZTATY PIĘKNEGO PISANIA. PISMO COPPERPLATE

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii poświęcone sztuce pięknego pisania. Zajęcia pozwolą uczestnikom wypróbować swoich sił w posługiwaniu się stalówką umieszczoną na obsadce i maczanej w atramencie. Będziemy odkrywać tajemnice pisma copperplate.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, zarówno tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z kaligrafią artystyczną jak i dla osób które już pisały.

Wszystkie materiały zapewnia prowadząca. Uczestnicy proszeni są o zabranie jedynie teczki na swoją pracę.

 asa