Coś z niczego - bezpłatne warsztaty rękodzieła dla dzieci 7-12 lat

09.12.2017, 14:00-15:30

Na co dzień otacza nas mnóstwo rzeczy, które zazwyczaj mają konkretne przeznaczenie i przeważnie wykorzystujemy je zgodnie z nim. Sporo materiałów takich jak opakowania, gazety, czy inne druki po spełnieniu swojej roli wyrzucamy. A co by było gdybyśmy na te przedmioty spojrzeli w nowy, twórczy sposób? Są one bowiem świetnym materiałem plastycznym, z którego możemy wykonać przeróżne, zupełnie nowe obiekty.

Zgromadzone surowce posłużą nam podczas zajęć za tworzywo do wykreowania m.in. ozdób choinkowych, ale i przedmiotów bardziej praktycznych bo ograniczać nas będzie tylko wyobraźnia.

Warsztaty bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat.

___

Wydarzenie w ramach Finału Projektu Wrocław Łączy Nas Ciepło! 

 HARMONOGRAM:

12:00 – Rozmowy przy Drugim Śniadaniu – panel dyskusyjny 

12:00 – 13:30 – Projektowanie artystyczne – warsztaty dla dzieci

12:00 – 14:00 – Las w słoiku – warsztaty roślinne dla dorosłych

14:00-15:30 – Coś z niczego – warsztaty rękodzieła dla dzieci 

16:00 – Otwarcie wystawy „Smog. Jak walczyć z miejskim potworem?”

16:30 – 18:00 – Zielono mi… w domu – warsztaty dla dzieci

___

Prowadzący: Aleksandra Niemiec

Absolwentka Wydziału Grafiki na ASP we Wrocławiu, od 2006 roku związana z florystyką. Przez 4 lata pracowała w prężnie działającej wrocławskiej kwiaciarni. Od 2010 r. współpracuje z ogólnopolskim pismem florystycznym jako grafik, redaktor, współorganizator sesji zdjęciowych oraz twórca zamieszczanych w piśmie aranżacji florystycznych. Od kilku lat dzieli się swoją wiedzą i pasją podczas licznych warsztatów z projektowania graficznego, rękodzieła artystycznego i florystycznego. Zajęcia dedykuje wszystkim miłośnikom natury, designu i twórczego spędzania czasu. Ceni sobie piękno rodzimej przyrody i aranżacje florystyczne harmonijnie łączące naturalny wdzięk roślin z innymi zastosowanymi akcesoriami dekoracyjnymi. Jako grafik stawia na prostotę i pomysłowość. Uwielbia robić kolaże sytuacyjne i ożywiać stare zdjęcia z albumu rodzinnego przekształcając je na gify. Od niespełna dwóch lat prowadzi Herwood – swoją firmę, która daje jej możliwość łączenia wszystkich zainteresowań.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE