Dyniowe love dla dzieci: Lampiony

15.11.2015, 12:00

Źródło światła, jakim jest świeczka, nadaje klimat i ciepły nastrój. Jeśli umieścimy ją w lampionie o ciekawych kształtach, możemy uzyskać zaskakujące efekty. Światło z otoczenia wpływa na nasze samopoczucie, wprowadza klimat. Jesień to czas, kiedy wieczory stają się coraz dłuższe, a tak delikatny promień światła chroni nas przed ciemnością, która zawsze niezależnie od wieku budzi w nas niepewność. Lampiony kojarzą nam się przyjemnie, tworzą przytulną atmosferę, dodają pogody ducha oraz otuchy w coraz zimniejsze jesienne wieczory.

Podczas, gdy rodzice będą wyczarowywać na warsztatach dyniowe pyszności, dzieci samodzielnie zaprojektują i wykonają lampiony z dyni. Damy się ponieść wodzy fantazji, zaczniemy bawić się formą, do której wykonania możemy użyć nie tylko warzywa, ale i innych dostępnych materiałów, jak sznurek, wykałaczki, czy kolorowe folie. Podczas pracy ograniczać nas będzie tylko nasza wyobraźnia, dzięki temu nasze lampiony będą nie tylko pięknie i oryginalnie wyglądać, ale również dawać ciekawe wrażenia świetlne.

Prowadzący: Barbara Hałas

"Ukończyłam studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na kierunku wzornictwo, specjalizacji projektowanie narzędzi i środowiska pracy. Sztuka narodziła się we mnie już we wczesnym dzieciństwie. Od maleńkości pasjonowałam się otaczającymi nas przedmiotami. Wychowałam się w domu plastyczki i złotej rączki. W ten sposób poznałam świat majsterkowicza i rozwijałam się w duchu artystycznym pod okiem najbliższych mi osób. Dzięki temu potrafię połączyć te dwa światy w spójną całość, co jest niezmiernie przydatne w pracy projektowej, w której stawiam na profesjonalizm i dbałość o szczegóły. Pracownia to moja oaza. Mimo częstego zmęczenia właśnie tam kieruję swoje kroki, by poczuć napływającą zewsząd do mnie energię. Rozwijanie mojej największej życiowej pasji jest spełnieniem marzeń. W chwilach wolnych relaksuję się przy dobrej książce, a z podróży przywożę świeży i mocny podmuch wiatru w artystyczne żagle mojej duszy. Nigdy też nie odmawiam sobie przyjemności, jaką są fotografowanie i krawiectwo. Tworzę, więc jestem."

Cena:

20 zł

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów