Mapa Sztuki - warsztaty dla dzieci

07.10.2017, 15:00-17:00

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci z opiekunami (dziecko + dorosły). Zajęcia będą obejmowały wybrany obszar z historii sztuki, który zostanie pokazany w formie zabaw integracyjnych i prezentacji. 

Podczas Otwartego Dnia Warsztatowego (7 października) zapoznamy uczestników z Chińskim teatrem cieni. Po krótkim rysie historycznym i wprowadzeniu, dzieci wykonają papierowe lalki,  które zabiorą do domu.

Teatr cieni, to teatr lalkowy, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Teatr ten powstał w Chinach w III wieku p.n.e. Największą popularność zdobył w krajach Dalekiego Wschodu.

Mapa Sztuki zakłada 16 spotkań cyklicznych. Celem zajęć jest pobudzenie ciekawości uczestników na tematy związane z historią sztuki. Przewidziane zajęcia łączą techniki rysunkowe, graficzne, malarskie, rzeźbiarskie, modelarskie. Najważniejszym świadectwem przyswojonej wiedzy będzie tworzona na bieżąco tzw. mapy sztuki, która w efekcie końcowym zostanie przedstawiona w formie multimedialnej.

Inne warsztaty z tego samego dnia:

>>>>>>>>>>>>>>>>>Wystąpienia publiczne i sztuka prezentacji<<<<<<<<<<<<<<<<

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Software Development Academy<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Zwoje Japońskie<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Otwarta Pracownia Krawiecka<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Re-design Mebli<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Zapraszamy!

Prowadzący: Teresa Milewicz

Prowadzi warsztaty edukacyjne w oparciu o różne techniki plastyczne z naciskiem na ceramikę. Współpracuje z placówkami społecznymi, instytucjami kultury i oświaty, galeriami i innymi miejscami ekspozycyjnymi.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE