Pracownia Rzemiosła dla młodzieży z Basią Hałas

20.04.2016, 16.00-19.00

Pracownia Ubioru zaprasza na warsztaty, podczas których młodzież Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr odkryje, że w każdym z nas jest twórca, a otaczająca przestrzeń to niesporzyte źródło materiałów i inspiracji.

Warsztaty kreatywne o charakterze artystyczno-ekologicznym. Tworzenie „małych dzieł sztuki” z przedmiotów na pierwszy rzut oka niepotrzebnych stanie się pretekstem do rozmowy z młodzieżą na temat ekologii, segregacji śmieci i recyklingu. Warsztaty poprzez twórczą zabawę pobudzają nie tylko potencjał kreatywny młodych twórców, mają także wpływ na ich świadome zachowania prospołeczne i proekologiczne.
Partner: Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. Warsztaty realizowane są w Pracowni Ubioru i Pracowni Kids Design 3. edycji Laboratorium Designu i Sztuki współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szersze informacje znajdziecie na: www.laboratoriumdesignuisztuki.pl  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Prowadzący: Barbara Hałas

"Ukończyłam studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na kierunku wzornictwo, specjalizacji projektowanie narzędzi i środowiska pracy. Sztuka narodziła się we mnie już we wczesnym dzieciństwie. Od maleńkości pasjonowałam się otaczającymi nas przedmiotami. Wychowałam się w domu plastyczki i złotej rączki. W ten sposób poznałam świat majsterkowicza i rozwijałam się w duchu artystycznym pod okiem najbliższych mi osób. Dzięki temu potrafię połączyć te dwa światy w spójną całość, co jest niezmiernie przydatne w pracy projektowej, w której stawiam na profesjonalizm i dbałość o szczegóły. Pracownia to moja oaza. Mimo częstego zmęczenia właśnie tam kieruję swoje kroki, by poczuć napływającą zewsząd do mnie energię. Rozwijanie mojej największej życiowej pasji jest spełnieniem marzeń. W chwilach wolnych relaksuję się przy dobrej książce, a z podróży przywożę świeży i mocny podmuch wiatru w artystyczne żagle mojej duszy. Nigdy też nie odmawiam sobie przyjemności, jaką są fotografowanie i krawiectwo. Tworzę, więc jestem."

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE