Sztuka (z) drewna

22.05.2016, 10.00-12.00

Tytuł warsztatów mówi sam za siebie Sztuka (z) drewna.

Podczas spotkania dzieci w wieku 7-10 lat zostaną wprowadzeni w świat drewna od strony, jakiej dotychczas nie znali. Poznają i wezmą do ręki różne gatunki drewna i dowiedzą się o ich specyficznych właściwościach. Odbędą podróż, jaką pokonuje drzewo z lasu, poprzez tartak, aż do składu drewna i stolarni gdzie przekształca się w gotowy mebel. Jako zwieńczenie warsztatów każde z dzieci wykona swój własny obraz z drewna z użyciem różnego rodzaju fornirów.

Spotkanie pozwoli dzieciom dowiedzieć się więcej o otaczającej je naturze i zapozna je z bardzo ciekawą i niedostępną dla wszystkich specyfiką pracy stolarza. Własnoręcznie wykonany obraz pozwoli zrozumieć, jak wiele pracy należy włożyć w wykonanie choćby najprostszego przedmiotu użytku codziennego i nauczy szacunku do czyjejś pracy.

ZAPISY >> TUTAJ <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Agata Kondracka – rocznik ’85, z wykształcenia mgr. fizjoterapii, obecnie właściciel marki Wood&Paper i kierownik działu obsługi klienta. Prawdziwy wulkan energii. Rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, na cuda trzeba dwa dni poczekać. Kontaktowa i otwarta, chętnie dzieli się swoją wiedzą i uwielbia kontakt z ludźmi. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła prowadząc zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w łódzkich przedszkolach.

Warsztaty są częścią etapu DOŚWIADCZANIE 3. edycji projektu KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują w przestrzeń i odbywają się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów „WROCLOVE DESIGN”. 

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logoski-dla-Asi

 

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów