ZAKŁADAMY SCENĘ TEATRALNĄ W CRZ KRZYWY KOMIN

9 marca, 2021

Prosty pomysł – Krzywy Teatr

Poniżej kilka pierwszych myśli z rozdziału o odzyskiwaniu poczucia bezpieczeństwa (z książki „Droga artysty” Julii Cameron), które przykleiły się do nas i sprawiały, że mamy w sobie odwagę, a w głowach pojawił się plan działania naszej krzywej sceny.

 

 

 

„dobre wrażenie i rozwój się wykluczają”

 

„zmiana trasy zanurza nas w rzeczywistości”

 

„tak, zrobiłbyś to lepiej – gdybyś tylko…to zrobił!”

Zobaczcie sylwetki twórców naszej krzywej sceny.

Dominika Chochołowska- Bocian

Malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych. Laureatka międzynarodowego konkursu na nową formę teatralną „Animatus”. Stypendystka Accademii di Belle Artii we Włoszech. Organizatorka projektu Artyści dla Ukrainy ART BRIDGE. Od lat współpracuje z fundacjami i organizacjami, tworząc spektakle i autorskie zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W latach 2017-2021 wykładowczyni Rysunku i Malarstwa we Wrocławskiej Szkole Fotografii Afa.
Autorka licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych. Między innymi: Wystawy indywidualnej „O północy” w CK Agora we Wrocławiu, „Autoportret odczuwalny” w BWA Awangarda we Wrocławiu, wystawy „Woliery- Schron” w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, „Nieraz mi ręce żyją zupełnie osobno”w CK Krzywy Komin, „Wyrwane” Kino Nowe Horyzonty. Reżyserka i scenografka spektaklu „Zezwierzęcenie” realizowanego w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej, nurtu OFF. Scenografka i twórczyni lalek teatralnych do spektakli, min. „ Łagdona…” w reż. Agnieszki Mielcarek, „Dziwny przypadek psa nocną porą” reż. Karoliny Przystupy, „ Huśtawka” reż. Agnieszki Mielcarek, „Niema się czego bać” reż. Marty Kwiek, „Tajemnice dżungli” we własnej reżyserii, „Jaś i Małgosia” reż. Agnieszki Mielcarek. Autorka teledysku do piosenki „Zimowe morze” zespołu Broad Peak. Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii) oraz Studium Charakteryzacji Filmowej i Teatralnej. Aktualnie współpracuje z fundacją Open Mind tworząc między innymi autorski projekt artystyczno – społeczny – KRZYWE ŚCIEŻKI, na kanwie książki „Droga artysty” Julii Cameron. Instruktorka autorskich zajęć o charakterze artystycznym w ramach działalności Secret Spot min. z cyjanotypii, tworzenia instalacji artystycznych, lalek teatralnych, teatru plastycznego.

Magdalena Górnicka-Jottard

Tancerka, choreografka, pedagożka.
Absolwentka wydziału Tańca w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii (Belgia). Posiada kwalifikacje pedagogiczne w dziedzinie taniec (CENSA).
Magdalena Górnicka – Jottard specjalizuje się w prowadzeniu zajęć z tańca współczesnego, improwizacji, choreografii i ruchu scenicznego. Łączy umiejętności pedagogiczne i pracę artystyczną, tworząc choreografie do spektakli teatralnych i autorskich projektów. Staż studencki odbyła jako asystentka choreografa Johannesa Wielanda w Staatstheater Kassel w Niemczech, następnie pracowała jako pedagog we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego oraz w Policealnym Studium Animatorów Kultury “Skiba”. Aktualnie współpracuje z wrocławskim Cloud Theater, w którym gra w nowatorskich spektaklach nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach. Pracowała przy ponad 50 spektaklach, projektach tanecznych i performancach w Polsce i za granicą, za każdym razem poszukując indywidualnego języka choreograficznego. W 2012 zrealizowała autorski spektakl teatru tańca ,,Wytrzymaj jeszcze dzień’’, którego premiera odbyła się w ramach Konkursu Off 33 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Justyna Oleksy

Absolwentka filologii polskiej (specjalizacja: sztuki widowiskowe) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (specjalizacja creative writing). Twórczyni Teatru Czterech, który w duchu połączenia sztuk tworzy performatywne finisaże wystaw czasowych w Pawilonie Czerech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej. Zawodowo związana z edukacją muzealną, prowadzi wykłady, oprowadzania oraz warsztaty dla różnych grup wiekowych z zakresu zagadnień związanych ze sztuką współczesną oraz ekspresją sceniczną. Prowokuje zachowania twórcze. Integruje w duchu kreatywności. Twórczyni autorskich warsztatów i spektakli. Rozmiłowana w żywiole słowa, jego przemian i możliwości. We współpracy z wieloma instytucjami kultury (m. in. Otwarta Papiernia w Jeleniej Górze, Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Teatr Miejski w Gliwicach, Fundacja In Situ) podejmuje i prowokuje współprace w obrębie słowa i teatru, działań wywiedzionych z energii dźwięku i ruchu.

A tu już pierwsze próby w naszej przestrzeni.

ARTYSTA CIEŃ

Pierwsze improwizacje, otwieranie głów na nowe.