Szkoła w mieście | Strona główna / Szkoła w mieście

 

szkola-2

Po raz kolejny CRZ Krzywy Komin dołączył do wrocławskiego projektu „Szkoła w mieście”, programu artystyczno-edukacyjnego współfinansowanego przez wrocławski Wydział Edukacji.

Jego celem jest wzbogacenie oferty edukacyjnej dla najmłodszych o wizyty w placówkach kulturalnych. Zajęcia dla uczniów uczestniczących w projekcie szkół odbywają się w muzeach, teatrach, uczelniach i innych instytucjach na terenie miasta.

Specjalnie dla szkół CRZ Krzywy Komin przygotował ofertę zajęć oraz warsztatów kreatywnych i plastycznych skierowaną do dzieci i młodzieży. Warsztaty i spotkania dostosowujemy do potrzeb konkretnych grup wiekowych. Znając spersonalizowane potrzeby, możemy także stworzyć zajęcia dopasowane do preferencji poszczególnych szkół.


W programie:

deku

SZKOLNA WYPRAWKA - DECOUPAGE DLA DZIECI

Wiek dzieci: 6-10

Czas trwania: 2 godz

Cena: 38 zł

Podczas warsztatów dzieci nauczą się podstaw decoupage - znanej od wieków techniki zdobienia przedmiotów, przygotowując własnoręcznie dekorowane przybory szkolne. Do wyboru: pojemniki na kredki i ołówki, zakładki do książek lub pudełka na szpargały. Wymagająca precyzji i skupienia technika jest świetnym ćwiczeniem manualnym, a jednocześnie wspomaga rozwój koncentracji i opanowania.

10924240_373345459503521_6265820809737107338_o

BUDUJEMY MIASTO - ZAJĘCIA ARCHITEKTONICZNE

Wiek dzieci: 6-10 lat

Czas trwania: 2 godz

Cena: 38 zł

OpisCelem warsztatów jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że za otaczającą przestrzeń miasta odpowiedzialny jest człowiek i że to właśnie one w przyszłości mogą się podjąć jej kreowania. Prowadzący  wprowadzą dzieci w tajniki projektowania przestrzennego uwzględniającego ukształtowanie terenu, oświetlenie i ekologię. Podczas zajęć dzieci zbudują makiety ważnych dla nich miejsc – ich okolicy, osiedla lub szkoły.

10891564_374551062716294_3252145179356044122_n

MY SIĘ GLINY NIE BOIMY - ZAJĘCIA CERAMICZNE Z MAGDALENĄ TROCHĄ

Wiek dzieci: 6-15 lat

Czas trwania: 2 godz

Cena: 41 zł

Opis: Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne rodzaje gliny i techniki jej obróbki, a następnie własnoręcznie wykonają swoje pierwsze prace ceramiczne – do wyboru: kubek z podstawką, zdobiona pieczątkami ramka, świecznik lub figurka. Prace zostaną później wypalone, dzięki czemu każde dziecko będzie mogło odebrać swoje dzieło jako trwały i piękny przedmiot użytkowy. Praca w glinie to nie tylko doskonały relaks, ale przede wszystkim świetne ćwiczenie zdolności manualnych i twórczych.

MAŁY TROPICIEL - ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH Z MAŁGORZATĄ NOSAL

Wiek dzieci: 4-10 lat

Czas trwania: 2 godz

Cena: 38 zł

Opis: Podczas warsztatów wykorzystane zostaną różnorodne techniki plastyczne, w tym ceramika. Praca w glinie rozwija zdolności manualne, ma także właściwości terapeutyczne, wycisza i relaksuje. Dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami pracy w glinie – materiale naturalnym, ekologicznym i bezpiecznym – jednocześnie przyswajając sobie wiedzę przyrodniczą np. poprzez wykonywanie ceramicznych zwierzątek, tropów zwierząt, odcisków roślin. Dzieci ozdobią prace kolorowymi angobami (barwione glinki). Prace będą wypalone w piecu do ceramiki.

10704253_344238302414237_2050144537527095265_o

KARTONOWE MEBLE – WARSZTATY PRAWIE STOLARSKIE Z ALEKSANDRĄ OMIOTEK

Wiek dzieci: 6-12 lat

Czas trwania: 2 godz

Cena: 45 zł

OpisWarsztaty tworzenia mebli z papieru pokazują potencjał i możliwości tego materiału. Uczą myślenia praktycznego i pomagają odnaleźć inne zastosowania znanych nam produktów, nawiązując do modnego w ostatnim czasie recyklingu. Wskazują również na to, że rzeczom już niepotrzebnym, można zmienić funkcję, nadając im przy tym estetyczny wygląd. Celem zająć jest poszerzenie wyobraźni, a także nabycie przez nich zdolności manualnych, pozwalających na zaprojektowanie i wykonanie najprawdopodobniej pierwszego w ich życiu mebla.

10704253_344238302414237_2050144537527095265_o

ZDOBIENIE PORCELANY Z TERESĄ MILEWICZ

Wiek dzieci: 6-15 lat

Czas trwania: 2 godz

Cena: 41 zł

OpisPodczas 2 godzinnego spotkania dzieci stworzą unikatową kompozycję, którą utrwalimy podczas wypału w piecu ceramicznym. W ramach warsztatów możesz własnoręcznie ozdobić porcelanowy kubek lub filiżankę nakładając na nie kalkę ceramiczną. Po wypaleniu, porcelanę będzie można myć w zmywarce.

GEOZABAWA Z MONIKĄ BURDKĄ

Wiek dzieci: 6-12 lat

Czas trwania: 2,5 godz

Cena: 38 zł

OpisWarsztat dla Odkrywców-Paleontologów, podczas których dzieci wykonują zadania, poprzez zabawę dzieci uczestniczą w lekcji paleontologii, na której wykonują 5 zadań. 1. WŁĄCZ FANTAZJĘ - dzieci malują formy gipsowe są to trylobity, amonity i łodzik, czyli zwierzęta które żyły dawno temu, jeszcze przed dinozaurami- kolorystyka dowolna. 2. MAŁY ODKRYWCA - dzieci otrzymują kulę - piaskowo gipsową w której ukryty jest pradawny ślimak, małż czy też belemnit itp. - jest to prawdziwa skamieniałość sprzed milionów lat. Otrzymują odpowiedni warsztat pracy: młotek, dłuto, pędzelek i teraz jest to majsterkowanie i dłubanie. 3. SZKATUŁKA - dzieci robią papierową szkatułkę z papieru technicznego, przyda się ona na znalezioną rzecz w kuli. 4. RUSZ GŁOWĄ - i tu łamigłówki, labirynty , malowanki tematyczne. 5. GEO - ODKRYWANKA - wspólna gra skojarzeniowa , tematyczna. Każde dziecko dostaje pamiątkową pieczęć: ODKRYWCA - PALEONTOLOG. Dzieci podczas warsztatów dowiadują się jak nazywały się zwierzęta z ERY PALEOZOICZNEJ i MEZOZOICZNEJ, jak wyglądały co jadły, jak się poruszały i które wyginęły, a które przetrwały do dziś.

FOTOGRAFIA KREATYWNA

Wiek dzieci: 6-15 lat

Czas trwania: 2,5 godz

Cena: 41 zł

1. CYJANOTYPIA - jedna z najstarszych technik fotografii. Na specjalnie przygotowanych kartkach papieru odbija się zdjęcia w negatywach lub transparentne przedmioty, takie jak np. szklanka, liść, plastik. Podczas warsztatu uczestnicy sami rozrabiają czynniki, nakładają emulsję na papier, naświetlają oraz wywołują zdjęcia (bieżącą wodą oraz wodą utlenioną). Efektem są błękitne obrazy, które po warsztatach każdy z uczestników może wziąć ze sobą do domu. 2. ANIMACJA POKLATKOWY - technika wprawiania fotografii w ruch, dzięki czemu powstaje prosta animacja złożona ze wcześniej wykonanych zdjęć. W trakcie trwania warsztatu uczestnicy dzieleni są na mniejsze grupy, tak aby w jednym zespole było nie więcej niż 5 osób. Każda z grup dostaje za zadanie stworzenie maksymalnie 60 sekundowego filmiku. Po wykonaniu zdjęć uczestnicy z pomocą prowadzącego montują film przy użyciu prostego programu graficznego. 3. SPACER FOTOGRAFICZNY - spacery fotograficzne mają na celu ukazanie intrygujących miejsc Wrocławia. Przewodnik, snując opowieści o danych terenach, stara się zachęcić do nowego spojrzenia na swoje codzienne otoczenie. Następnie uczestnicy wybierają po jednym zdjęciu, na bazie którego uczą się podstawowej obróbki zdjęć. Finalnie drukujemy wykonane pocztówki. 4. FOTOGRAFIA OTWORKOWA - technika wykonywania zdjęć przy pomocy aparatu typu camera obscura. Podczas warsztatów dzieci poznają mechanizm,  dzięki któremu powstają i są utrwalane świetlne obrazy. Z pomocą prowadzącego uczestnicy zbudują własne aparaty z przyniesionych przez siebie niepotrzebnych pudełek i puszek. Sfotografowane przedmioty i miejsca zostaną wspólnie wywołane w specjalnie zaaranżowanej ciemni. 5. PĘDZEL ŚWIETLNY- MALOWANIE ŚWIATŁEM - podczas tych warsztatów uczestnicy zaproszeni są do tworzenia obrazów w całkowitych ciemnościach. Dzięki długiemu czasowi naświetlania, każdy uczestnik może oświetlić dowolny przedmiot czy osobę, napisać bądź narysować, co tylko mu się zamarzy. To warsztaty, podczas których uczestnicy mogą dać upust swojej wyobraźni, a przy tym najlepiej uczą się o dwóch podstawowych elementach fotografii: o świetle i o czasie. 6. PAPIER SOLNY - to jedna z najstarszych technik pozytywowych i technik  fotograficznych w ogóle. Technika uzyskiwania fotografii pochodząca z lat 40. XIX wieku. Na nasączonych emulsją kartkach papieru powstają niesamowite czerwono-brązowe fotografie. Podczas warsztatu uczniowie sami rozrabiają odczynniki, poznając przy okazji procesy chemiczne jakie rządzą fotografią.

Zapisy:

Na warsztaty obowiązują zapisy w trybie indywidualnych ustaleń.

Zapraszamy do kontaktu:

biuro@krzywykomin.pl

tel: 71 733 44 33