AHOJ, MUZYKO!

19.09.2020, 13:00-14:00

Podczas zajęć zabierzemy dzieci w muzyczną podróż, stwarzając im możliwości do wyrażania siebie poprzez muzykę i ruch. Zajęcia umuzykalniające skierowane zostały do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Podczas warsztatów zapoznamy najmłodszych z różnymi gatunkami muzycznym. Poznamy podstawowe pojęcia dotyczące muzyki. Będziemy dokonywać rytmizacji piosenek wg E. E. Gordona, a także aktywnie słuchać muzyki poważnej wg Batii Strauss. Poznamy również elementy edukacji muzycznej wg Carla Orfa, w tym stworzymy własną kompozycje wygrywając ją na instrumentach perkusyjnych. Spróbujemy także edukacji przez ruch wg Doroty Dziamskiej. Warsztaty te ułatwią dziecku tworzenie oraz improwizowanie, oprócz tego stymulują wszechstronny rozwój oraz pobudzają zdolność komunikowania.

Zapraszamy serdecznie wszystkich milusińskich!

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

Prowadzący: Dorota Jadeszko

Z wykształcenia polonista i nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Czerpie dużo energii z pracy z dziećmi, od których ciągle uczy się nowych rzeczy. Kreatywnie bawi się muzyką i bada jej wpływ na rozwój najmłodszych. Prywatnie pasjonatka teatru muzycznego, dobrej literatury oraz podróży autostopem.

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISZ SIĘ
Formularz bez wpisanego imienia i nazwiska dziecka nie będzie klasyfikowany do przejścia procesu rekrutacyjnego!

* Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.