„AKTiON” – unikatowa wystawa Witolda "Makarego" Owczarek

25-29.06.2018, 9:00-17:00

Witold "Makary" Owczarek- grafik, projektant, malarz, ceramik. Interesują go poszukiwania związków pomiędzy różnymi środkami wyrazu w sztuce, od grafiki komputerowej poprzez malarstwo, aż do ceramiki oraz rzeźby.

„Od najdawniejszych czasów natrętna i bezrozumna natura cielesnego pożądania szukała ujścia  w wy­obrażeniach, a nadanie tym wyobrażeniom formy, dzięki której Wenus utraciłaby wulgarność  i stała się niebiańska, jest jednym ze stale powracających celów sztuki — być może nie doszłoby w ogóle do tego oczyszczenia Wenus, gdyby w umyśle twórcy od samego początku nie była obecna abs­trakcyjna koncepcja kobiecego ciała”

K.Clark NA WYDARZENIE NIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY  

Prowadzący: Witold Owczarek

Grafik, projektant, malarz, ceramik. Liczne realizacje oraz wdrożenia w zakresie komunikacji wizualnej, grafiki użytkowej, wydawnictw. Bierze udział w plenerach oraz wystawach malarstwa, rzeźby, ceramiki. Interesują go poszukiwania związków pomiędzy różnymi środkami wyrazu w sztuce, od grafiki komputerowej poprzez malarstwo, aż do ceramiki oraz rzeźby, użycie nowych mediów w tradycyjnych sztukach. Poszukuje transpozycji pojęć uniwersalnych do prostego języka wizualnego, dodając po drodze anegdotę i metaforę. Fascynuje go od lat czysty kolor, forma, ale też ukryty przekaz.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów