Architektura na ESK

29.06-01.07.2015, 17:00

Aż trzy duże projekty naszej pracowni powstają pod prestiżowym patronatem Europejskiej Stolicy Kultury: nowootwarta główna siedziba biura festiwalu w dawnym Barze Barbara, kamienica Oppenheimów przy placu Solnym oraz budynki mieszkalne na osiedlu wzorcowym Nowe Żerniki.

Zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach, na których zaprezentujemy te realizacje i kulisy pracy nad nimi. Chcielibyśmy aby nasze spotkanie nie dotyczyło samych efektów końcowych prac projektowych, lecz było świadomym głosem w dyskusji o kulturze we Wrocławiu: o znaczeniu działań instytucji publicznych, prywatnych mecenasów, oddolnych inicjatyw społecznych i samego środowiska architektów w tym obszarze. Dyskusja o tym co “dzieje się już” stanie się dla nas punktem wyjścia do warsztatów projektowych. Wierzymy w ideę, że architektura to nie tylko materia czterech ścian, ale również życie które w tej przestrzeni się toczy. Zaprojektujmy wspólnie kulturę w naszym mieście: wydarzenia, akcje i kulturalną codzienność.  Wykorzystajmy dziedzictwo historycznej zabudowy, nostalgiczny klimat PRL-owskich barów, elegancję  rynku jako salonu miasta i wielobarwność sztuki ulicy. Czy architektura jest narzędziem do poskładania tych rozrzuconych puzzli w przestrzeni miasta..?

Prowadzący: Major Architekci

Średniej wielkości pracownia z Wrocławia założona przez Marcina Majora w 2003 roku. Pracownia w stosunkowo krótkim okresie swojej działalności zdążyła już zdobyć uznanie wygrywając I Nagrody lub zdobywając wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach architektonicznych na opracowanie obiektów użyteczności publicznej oraz mieszkalnych

Cena:

69 zł

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE