Asertywność - jak zwiększyć szacunek do samego siebie

29.08.2019, 17:00-20:00

Asertywność nie jest sztuką mówienia “NIE” - jak się powszechnie uważa. Przynajmniej nie tylko. To również umiejętność mówienia “TAK” dla tego, co jest dla nas dobre i ważne. Jest to bycie w zgodzie ze sobą, ze swoimi potrzebami, przekonaniami, poglądami i wartościami.

Asertywność jest to wyrażanie potrzeb, ale też umiejętne reagowanie na potrzeby innych. To również wyrażanie i przyjmowanie próśb oraz radzenie sobie z odmową i krytyką. Asertywność jest przyjmowaniem komplementów i wyrażaniem ich. To umiejętność powiedzenia, z czego jesteśmy zadowoleni, co nam się podoba oraz tego, co nam się nie podoba.

Jest to nasze naturalne prawo do życia, które powinno przynosić nam radość. Warto robić w życiu to, co kochamy i sami wybieramy, a nie spełniać czyjeś oczekiwania. Myśl, że możemy zadowolić wszystkich jest nierealna, bo zawsze będą ludzie, którzy będą za lub przeciw oraz tacy, którym nie spodoba się to, co robimy. W każdym momencie możemy zacząć być wierni sobie i robić to, co kochamy i żyć według własnych zasad.

Cele szkolenia:

  • Uczestnik potrafi rozróżnić postawy asertywne od nieasertywnych
  • Uczestnik zna korzyści przyjmowania postawy asertywnej w życiu
  • Uczestnik zna i potrafi zastosować techniki budowania komunikatów asertywnych
  • Uczestnik potrafi i chce zachowywać postawę asertywną

PLAN SZKOLENIA:

  1. Co to jest asertywność? Świadomość praw osobistych. Budowanie postawy asertywnej.
  2. Model asertywnej odmowy.
  3. Asertywne wyrażanie prośby.
  4. Modele asertywnego wyrażania krytyki i pochwały.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Lidera Kultury. To cykl szkoleń i warsztatów w ramach projektu “Trampolina do Kultury”. Warsztaty pracowni koncentrują się na kluczowych kompetencjach lidera kultury, jak zarządzanie własnym projektem, kreowanie wizerunku czy umiejętności komunikacyjne. 


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Helena Borys

Profesjonalny Certyfikowany Coach Biznesowy, Trener Biznesu i Rozwoju Osobistego. Ukończyła m.in. 1,5 roczną Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego we Wrocławiu, Szkołę Trenerów Biznesu Moderator oraz wiele innych kursów i szkoleń, w tym 4 miesięczny kurs „NVC w relacjach zawodowych”. Posiada 11 letnie doświadczenie w pracy z projektami i zarządzaniem zespołem. Tajniki coachingu poznawała podczas kursów i szkoleń u Macieja Bennewicza w Instytucie Kognitywistyki. Również u niego poddaje się regularnym superwizjom, aby dbać o jakość świadczonych usług i ciągle się rozwijać. Jej misją oraz pasją jest rozwój siebie i innych. Pomaga odkrywać to, co jest naprawdę ważne i budować własną indywidualną definicję sukcesu i szczęścia. Jest najlepszym dowodem na to, że coaching działa. Po 11 latach pracy w korporacji postawiła na wewnętrzny głos i wielką potrzebę rozwijania swojej pasji. Uważa, że jedną z podstawowych i najważniejszych kompetencji jest komunikacja. Relacja z innym człowiekiem zawsze zaczyna się od nas i od tego, jak się porozumiewamy.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

20

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE