BEZPŁATNY KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW - POZIOM PODSTAWOWY

04.05-22.06.2021, 9:30-11.30

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w BEZPŁATNYM kursie kumputerowym! W dobie powszechnego zastosowania nowoczesnych technologii sprawna obsługa komputera oraz Internetu może znacznie ułatwić i uatrakcyjnić życie! Bez stresu nauczysz się wysyłać maile, robić zakupy w sieci, dokonywać rezerwacji on-line czy korzystać z bankowości elektronicznej. To będzie niesamowita przygoda!

Dostępne są dwa poziomy kursu: KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH oraz KURS DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH. Przydział do grupy dokonuje prowadzący na podstawie ankiety weryfikującej znajomość obsługi komputera (dostępna w siedzibie CRZ Krzywy Komin).

Harmonogram spotkań:

Zajęcia dla grupy początkującej będą odbywać się  w:

START >>> 4 MAJA

PONIEDZIAŁKI, w godz. 9.30-11.30

 • MAJ: 10, 17,24, 31
 • CZERWIEC: 7, 14, 21

WTORKI, w godz. 9.30-11.30

 • MAJ: 4, 11, 18, 25
 • CZERWIEC: 1, 8, 15, 22

Na kurs można zapisać się na 3 sposoby:

 • poprzez formularz internetowy dostępny na stronie
 • telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-16:00, nr tel. 71 733 44 30
 • osobiście w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a również od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00

Pierwszeństwo w przyjęciu na kurs mają osoby korzystające na zajęciach z własnych laptopów z systemem operacyjnym Windows 10. 

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Blok I

 • Podstawy obsługi komputera w systemie Windows 10.
 • Budowa i obsługa komputera. Uruchamianie i wyłączanie, logowanie do systemu, ekrany, blokady, logowania i startu.
 • Pisanie tekstów i zapisywanie tekstu w komputerze - pliki, foldery.

Blok II

 • Wprowadzenie i podstawy pracy z systemem Windows 10 oraz wstęp do Internetu.
 • Co to jest system Win 10, jak instalować system.
 • Konta osobiste. Menu start. Okna Windows, uruchamianie i zamykanie programów.
 • Pulpit i zarządzanie pulpitem. Pliki i rozszerzenia plików, katalogi/foldery, aplikacje.
 • Wyszukiwanie danych.
 • Korzystanie z Internetu - pierwsze kroki.

Prowadzący:

Andrzej Olszewski - Dr nauk technicznych przez wiele lat zawodowo związany z Politechniką Wrocławską. Wiceprezydent miasta Wrocławia w latach 1990-1994. Obecnie aktywny emeryt, społecznik, uczestnik międzynarodowych projektów w zakresie nowoczesnych technologii. Pracował nad udoskonaleniem i optymalizacją oferty szkoleniowej dla osób po 60 roku życia z zakresu kompetencji cyfrowych osadzonych w kontekście dostępu do kultury - „60+ Virtual Culture”. W wyniku tego projektu uzyskał Europass Mobilność – Erasmus + wydany w 2016 i 2017 potwierdzający umiejętności edukatorskie i trenerskie w zakresie nowoczesnych narzędzi ICT. Prowadził warsztaty dla edukatorów z różnych ośrodków szkolenia cyfrowego, których celem jest „Poprawa jakości oferty cyfrowej edukacji seniorów z Wrocławia”, finansowanego przez Urząd Miejski we Wrocławiu. Nominowany do nagrody „EDUinspiratora 2018”.

Wiesława Gątkiewicz - Ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku prawo i administracja. Przez wiele lat pełniła funkcję Specjalisty ds. organizacji zarzadzania w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej we Wrocławiu. Po przejściu na emeryturę zaangażowana w rozmaite działania społeczne. Obecnie prowadzadzi zajęcia z zakresu obsługi komputera dla osób 50+. Posiada Europass Mobilność – Erasmus + wydany w 2016 i 2017 potwierdzający umiejętności edukatorskie i trenerskie w zakresie nowoczesnych narzędzi ICT. Miłośniczka sztuki, psychologii, socjologii i historii.

..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Program realizowany jest w ramach projektu "Nasz Krzywy Komin" współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Organizatorzy: Fundacja OPEN MIND 

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ


  * Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.