Odkryj kryjówkę!

16.07.2015, 17:00-19:00

pasek-kds-finansowanie    

Warsztaty podzielone zostały na dwa etapy: DOŚWIADCZANIE I KREOWANIE. Podczas naszego pierwszego spotkania opowiemy o pracowni, o tym co robi architekt, co się stało z Arturem oraz do czego służą różne rzeczy. Dowiemy się co to jest makieta, a dzieci będą miały okazję zobaczyć, dotknąć i spróbować. Damy im do ręki taśmy, pistolety z klejem oraz przedstawimy im różne sposoby łączenia elementów. Z naszą pomocą uczestnicy nauczą się obsługiwać maszynkę do cięcia styropianu, a także dotkną różnych faktur i materiałów. W ten sposób wspólnie zrozumiemy czym jest konstrukcja. By pobudzić ciekawość, pokażemy dzieciom chaty, bazy i kryjówki z różnych stron świata. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymają małe szkicowniki na projekty i pomysły, które będą mogły wykorzystać na kolejnym spotkaniu. Będą też musiały odrobić małe zadanie domowe.

W etapie KREOWANIE zaplanowanym na 29 sierpnia,  będziemy tworzyć  kryjówkę/bazę. Najpierw trochę o nich porozmawiamy – dowiemy się, czym jest kryjówka i po co się ją buduje. Po wstępnych przygotowaniach, przejdziemy do działania. Do dyspozycji będziemy mieli kartony, kleje, papier, tkaniny, z których stworzymy makietę kryjówki  1:1. Model następnie pomalujemy i zaczniemy zastanawiać się nad odpowiednim materiałem budowlanym na naszą przyszłą bazę. Podczas warsztatów pobudzimy wyobraźnię przestrzenną i kreatywność, rozwiniemy  nasze zdolności manualne. Dzieci poprzez atmosferę zabawy z zawodowymi projektantami poznają podstawowe zagadnienia z dziedziny architektury oraz wykształcą umiejętność wykorzystywania  najprostszych materiałów i technik do kreatywnych rozwiązań. Będziemy rozmawiać i tworzyć, zintegrujemy się by wspólnie poznać cały proces twórczy.

Prowadzący: Pracownia architektoniczna PORT

Józef Franczok – absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Studiował w Polsce i Hiszpanii. Pracował dla biur projektowych w Polsce i Kolumbii. Od 2012 współzałożyciel pracowni PORT. Doktorant na wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej oraz prowadzący zajęcia na Uniwersytecie Opolskim. Miłośnik kawy i dalekiego świata. Marcin Kolanus – absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie w projektowaniu architektury zdobywał w Polsce, Hiszpanii i Danii, gdzie studiował i pracował w biurze projektowym TRANSFORM. Od 2012 współzałożyciel pracowni PORT. Uwielbia podróżować na różne sposoby – lądem, powietrzem i wodą.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

pracownia architektoniczna PORT, ul. Ołbińska 19, 50-233 Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE