Budujemy latawce

12.08.2015, 17:00 - 19:00

Czy konstruowanie latawców jest sztuką czy techniką, pracą czy zabawą?

Prawdopodobnie wszystkie te aspekty zawierają się w akcie projektowania i tworzenia latawca – najstarszego znanego przyrządu latającego cięższego od powietrza. Na zajęciach jako podstawowe tworzywo wykorzystamy papier i całe spektrum możliwości, które daje. Poznamy historię projektowania różnych modeli i triki, które stoją za coraz wyższym ich lotem. Może to będzie jedynie wstęp do zaprojektowania własnej formy?

W kolejnym etapie projektu KREOWANIE dzieci spotkają się ze studiem projektowym PAPER HEROES, dla którego papier ma szczególne znaczenie. W ramach projektu poprowadzą warsztat NIEZBĘDNY BOHATERpodczas, którego zaprojektują wspólnie z dziećmi niezwykłe postaci do samodzielnego składania. Warsztaty zaplanowane są na 10 października 2015r. Zapraszamy już dziś!

Prowadzący: Aleksandra Błędowska

Grafik/ilustrator; ukończona pracownia projektowania graficznego w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu. Zajmuje się głównie współpracą graficzną z wrocławskimi organizacjami pozarządowymi (m.in. Fundacja Open Mind, Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie Trampolina, Stowarzyszenie Tratwa, Wrocławska Fundacja Filmowa, Stowarzyszenie Semper Avanti, Fundacja Dom Pokoju i in.) – identyfikacja wizualna projektów, materiały promocyjne, informacyjne i dydaktyczne. Kilkuletnie doświadczenie jako animatorka w zakresie edukacji ekologicznej, artystycznej i kulturalnej (m.in. animatorka warsztatów dla dzieci w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej).W 2014 autorka wystawy komiksów/ilustracji prezentowanej w sześciu wrocławskich klubach, kawiarniach i instytucjach kultury.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35a, Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów