Woohoo! Projektujemy wystawę finałową! Warsztaty z Ewą Solarz.

17.11.2018, 12:00 - 16:00

Termin: 17 listopada 2018 (SOBOTA)
Godzina: 12:00-16:00
Etap: KREOWANIE
Grupa tematyczna: DESIGN/ ARCHITEKTURA
Wiek dzieci: 8-15 lat
Ilość miejsc: 15
Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A
Organizator: Fundacja Open Mind

Zajęcia bezpłatne!

Podczas spotkania dzieci będą mogły wykazać się niezwykłą kreatywnością w projektowaniu interaktywnej wystawy finałowej Innovation-Kids Design Space. Zostana zaproszone do twórczego dialogu z wybitną kuratorką wystaw, autorką książek dla najmłodszych – Ewą Solarz! To będzie magiczne spotkanie w kształtowaniu piękna. Połączenie śmiałych działań dzieci z niezwykłą wrażliwością estetyczną prowadzących.

”Dzieciaki uwielbiają to, co robi. Pisze książki dla dzieci, tj. „D.E.S.I.G.N.” (Dwie Siostry) czy „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu” (Wytwórnia). Tworzy wystawy dla maluchów – o ilustracji, sztuce i wzornictwie – które potem podróżują po świecie. Robi to, co powinna robić szkoła – wyrabia w dzieciach estetyczną wrażliwość”.
Tak o Ewie Solarz pisze portal warszawawarsaw.

Współprowadząca: Aleksandra Omiotek


logotypy-2018 maly

Prowadzący: Ewa Solarz

Ewa Solarz – z wykształcenia historyk sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat dziennikarka i redaktor naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiej kultury w kraju i zagranicą. Kuratoruje szereg projektów i wystaw związanych ze sztuką, designem, ilustracją książkową i ekologią, tworzy i prowadzi warsztaty i lekcje, recenzenzuje książki dla dzieci. Współpracuje z najlepszymi polskimi grafikami: m.in. Robertem Czajką, Małgorzatą Gurowską, Agatą Dudek, Anną Niemierko. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodową Galerią Zachęta, Instytutem Książki, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Galerią Arsenał w Białymstoku, Instytutem Designu Kielce, Zamkiem Cieszyn, Instytutem Polskim w Sztokholmie, w Berlinie, w Budapeszcie, STGU, BWA we Wrocławiu, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, EC1.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A

ZAPISY ZAMKNIĘTE