Co to jest dziennikarstwo? Czas zredagować gazetkę - warsztaty dla dzieci

18.03.2017, 11:00-13:00

Zapraszamy do udziału w warsztatach "Co to jest dziennikarstwo? Czas zredagować gazetkę" przeznaczonych dla dzieci w wieku 8-12 lat! Od dawna media odgrywają znaczącą rolę w sferze publicznej. Ważne jest, by każdy obywatel znał prawa, jakie towarzyszą tak zwanej IV władzy. Najlepiej poznaje się funkcjonowanie pewnych zjawisk poprzez uczestnictwo w nich. Dlatego też na warsztatach będziemy razem tworzyli gazetkę! Każde dziecko będzie mogło stać się redaktorem własnej części. Warsztaty „ Co to jest dziennikarstwo? Czas zredagować gazetkę” są częścią cyklu „Mali Wielcy Przedsiębiorcy”. Mają one na celu wprowadzenie dziecka małymi krokami w wielki świat biznesu. Kto wie – może któreś z nich odnajdzie w nim swoje miejsce? Głównym założeniem cyklu jest poznawanie tajemnic rynku pracy dzięki kreatywnym zabawom, w które każde dziecko ma szansę się zaangażować.

Dzieci w wieku 8-12 lat są ciekawe pracy w grupach jak nigdy wcześniej, przyglądają się jej członkom i chętnie przybierają naturalnie wybraną rolę. To dobry czas, by uczyć się działać razem i pamiętać, że właśnie razem w życiu można zdziałać najwięcej. Warsztaty będą skupione wokół wielu aktywności grupowych.

W ramach cyklu „Mali Wielcy przedsiębiorcy” w Krzywym Kominie odbędą się następujące warsztaty: 5 marca – Czym się interesuję? Poznajemy zawody 11 marca – Moja pierwsza firma. Tworzymy biznesplan 18 marca – Co to jest dziennikarstwo? Czas zredagować gazetkę 25 marca – Znam się na wystąpieniach publicznych! Uczymy się opowiadać

Serdecznie zapraszamy do obserwowania strony internetowej. 🙂

Prowadzący: Dominika Rzepka

Animatorka dziecięca mająca na koncie przepracowane ponad 600 godzin z dziećmi. Autorka programu „Mali Wielcy Przedsiębiorcy”, studentka kierunku Zarządzanie projektami społecznymi na Uniwersytecie Wrocławskim, zainteresowana rozwijaniem swojej pasji wystąpień publicznych. Na jej doświadczenie składa się udział w wielu wolontariatach, współpraca z kilkunastoma firmami i setkami ludzi. Organizatorka licznych wydarzeń kulturalnych, w przeszłości sfocusowana na fotografii i dziennikarstwie. Od kilku lat intensywnie kreuje siebie i zachęca innych ludzi do życia w zgodzie ze sobą. Inspiruje się słuchaniem opowieści ludzi, których spotyka na swojej drodze.

Cena:

30 zł

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE