CoderDojo. Wrocław. Aktywacja

06.02.2016, 11:00 - 14:00

https://www.facebook.com/events/1681206715496662/

Bez nauczycieli, bez planu, bez zadań i szkolnej dyscypliny. Dzieciaki współpracują ze sobą, albo pracują same. Nikt ich nie pogania, nikt nie mówi, co mają robić. Tak działają kluby CoderDojo -  ogólnopolskiej społeczności pasjonatów nowych technologii. 30 stycznia jej założyciele organizują spotkanie inauguracyjne we Wrocławiu. 

Fundacja CoderDojo powstała w 2013 roku w Zambrowie. Od tego czasu, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, otwarto 7 klubów w całej Polsce. Na cotygodniowych, sobotnich zajęciach spotykają się mentorzy: programiści, animatorzy, pasjonaci nowych technologii lub po prostu rodzice młodych hakerów oraz dzieciaki, które chcą zrobić ze swoimi komputerami więcej, niż tylko grać w gry.

„W CoderDojo wierzymy w to, że wolność jest najlepszym środowiskiem do nauki. – mówi Kamil Sijko, założyciel CoderDojo w Polsce – Naszym celem jest stworzenie takiej atmosfery, żeby dzieciaki chciały do nas przychodzić i uczyć się programowania. Mentorzy, którzy organizują spotkania są po to, by doradzać i wspierać. Wszyscy uczą się od wszystkich. To właśnie chcemy przekazać gościom naszego spotkania.”

Zajęcia odbywają się w salach udostępnionych dzięki uprzejmości lokalnych firm lub instytucji. Mentorzy są zawsze wolontariuszami, a udział w zajęciach jest bezpłatny. We Wrocławiu spotkanie CoderDojo odbędzie się dzięki uprzejmości Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin” przy ul. Dubois 33-35a w sobotę 6 lutego od godz. 11.00.  Zapraszamy na nie programistów, animatorów i pasjonatów nowych technologii, którzy mogą zostać mentorami oraz rodziców i młodych hakerów, którzy chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami programistycznymi, porozmawiać z mentorami z całej Polski i dołączyć do społeczności CoderDojo.

Spotkanie i warsztaty są bezpłatne. Nie obowiązują zapisy.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów