"Design thinking praktycznie" - warsztaty Fundacji Garaż.

03.06.2017, 09:30-17:00

Design thinking to sposób podejścia do pomysłów, tworzenia nowych rozwiązań, a także rozwiązywania problemów i samego podejścia do innowacji. Tych mniejszych i tych całkiem dużych. I nie tylko w biznesie. Design thinking przede wszystkim opiera się na potrzebach człowieka, który jest punktem wyjścia do całego procesu, oraz to, czego tak naprawdę potrzebuje jako typowy odbiorca (produktu lub usługi), który ma powstać w procesie. Co więcej – potrzeby te osadza się w typowych dla odbiorcy realiach, w których produkt lub usługę wykorzystuje. W metodzie ważne jest także to, że zakłada się m.in. pracę w interdyscyplinarnych zespołach, w nieliniowym, iteracyjnym trybie, weryfikując rozważane rozwiązania. Na każdym etapie pracy wykorzystuje się szereg różnych metod, a wybór metody zależy od konkretnego przypadku. Poza podstawami DT opowiem także o tym, czym jest twórcza pomysłowość i czy np. bycie „kreatywnym” to przeciwieństwo bycia „analitycznym” (i odwrotnie)? ☺ Zatrzymam się także chwilę przy psychologii samego procesu i podpowiem, na co zwracać uwagę, będąc członkiem takiego zespołu lub jego moderatorem (także o mitach!). Przyda się to Wam nie tylko w DT ale np. w codziennych, bieżących spotkaniach w Waszej pracy (mam nadzieję). W drugiej części warsztatów zaprojektujemy w kilku zespołach projektowych określony produkt. Ponieważ każdy z etapów naszej pracy można przeprowadzić przy wykorzystaniu różnych metod, siłą rzeczy w czasie warsztatu zastosowane zostaną tylko wybrane z nich. W ramach warsztatów podpowiem więc kolejne ciekawe źródła (a będzie ich sporo), z których można zaczerpnąć znacznie szerszy wachlarz metod. Na koniec warsztatów, zgodnie z metodologią, powstaną Wasze prototypy rozwiązań, które zostaną wstępnie przetestowane przez potencjalnych odbiorców. Czeka więc nas dużo angażującej pracy. Przyjdźcie wyspani 😉 Zapraszam. P.S. po warsztacie – dla chętnych i niezobowiązująco - jestem dostępna dla Was jeszcze przez ok. godzinę (do ok. 18.00), jeśli będziecie chcieli jeszcze porozmawiać, popytać, posłuchać itd.


O Fundacji Garaż Fundacja Garaż to energiczny zespół z pasją. Głównym elementem jej misji jest mądre tworzenie, a działania koncentrują się na rozwijaniu umiejętności przydatnych w biznesie. Fundacja m.in. wspiera osoby z doświadczeniem zawodowym, które pragną zamienić etat na własną firmę (lub które nad tym się zastanawiają) oraz pomaga osobom, które nie mają takiego doświadczenia, a które chciałyby się rozwinąć, aby ich kariera nabrała rozpędu. Założyciele Fundacji Garaż mówią “chcemy zostawić po sobie trwały, istotny ślad”, a ich pragnieniem jest, aby w realiach Polski drugiej dekady XXI w. po prostu udawało się przeanalizowanie, rozpoczęcie, a następnie prowadzenie dochodowego biznesu. Dochód ze szkolenia przeznaczony zostanie na projekty, które pozwolą realizować misję Fundacji. Manifest Fundacji: http://fundacjagaraz.pl/nasz-manifest/

Prowadzący: Agnieszka Pełka-Szajowska

Pomaga tworzyć. Ponad 15 lat związana zawodowo z marketingiem (m.in. na koncie marki, dla której obecnie pracuje - nagroda dla najlepszej kampanii reklamowej w Polsce). Specjalizuje się w psychologii biznesu, brandingu i wspomaganiem twórczej pomysłowości. Trenerka biznesu. A po pracy ;-) mentorka i doradca w Fundacji Garaż, która wspiera przedsiębiorczość. Żeglarka. Lubi dużo czytać, (skutecznie) dziwić się i poszerzać horyzonty.

Cena:

297 zł

Ilość miejsc:

16

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE