DREWNO DO KWADRATU

18-19.07.2020, 11.00-17.00

Drewno do kwadratu = sto procent radości tworzenia!

Zapraszamy na bezpłatne, 2-dniowe warsztaty stolarskie, podczas których własnoręcznie wykonasz taboret/siedzisko z obiciem! Funkcjonalny, solidny, w minimalistycznym stylu. Zestawienie drewna i unikalnych, wysokojakościowych tkanin stanowi najlepszy duet.

Tworzenie mebli łączy w sobie kreatywność, myśl konstrukcyjną i poczucie estetyki. Dzięki zajęciom docenisz wartość rzemieślniczej pracy i radość wypływającą z wykonania przedmiotu od podstaw. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, narzędzia oraz nieocenione wsparcie i doświadczenie specjalisty.
Podczas zajęć:
  • Zapoznasz się z drewnem, jako materiałem stolarskim
  • Poznasz narzędzia stolarskie
  • Sposoby projektowania konstrukcji drewnianych
  • Metody wykańczanie materiałów drewnianych za pomocą olejów, wosków i lakierów
  • Podstawy tapicerowania
Warsztat podzielony jest na dwa spotkania:
18.07 , godz. 11-17
19.07 , godz. 11-17

Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Mebla. Cykl składa się z warsztatów stolarskich, tapicerskich, renowacyjnych i projektowania. Kultura Mebla to sposób kreatywnego patrzenia na przestrzeń i upiększania jej po swojemu.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego  i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.

Prowadzący: Wiktor Jackiewicz

Absolwent Wydziału Rzeźby Wyższej Szkoły Artystycznej w Mlyniv na Ukrainie i Uniwersytetu Pedagogicznego w Drohobyczu jako nauczyciel historii i prawa. Doświadczony restaurator mebli. Swoje doświadczenie zdobył m.in. jako artysta rzeźbiarz i projektant wystaw muzealnych w Mlyniv, od 2015 r. pracuje w w Pracowni Mebli Artystycznych Akant we Wrocławiu. Jest autorem wielu rzeźb i pomników.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

ZAPISY ZAMKNIĘTE