DRUKARNIA I JEJ TAJNIKI

05.10.2019, 8:00-12:00

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia dla dorosłych i dzieci w profesjonalnej drukarni!

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do udziału w zajęciach, podczas których dowiecie się, jak powstają książki! Poznacie tajniki funkcjonowania drukarni oraz zawodu drukarza. Warsztaty "Drukarnia i jej tajniki" to spotkanie z cyklu Kultura Książki, w ramach którego powstanie niepowtarzalna bajka dla najmłodszych. Podczas warsztatów wyjściowa historia jest twórczo przekształcana, ilustrowana, drukowana i oprawiana, by na końcu powstał jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki. A to wszystko pod okiem przedstawicieli dawnych zawodów, mistrzów kultury słowa pisanego.

Tym razem spotkamy się w profesjonalnej drukarni, by poznać fach drukarza od podszewki! Zaangażujemy w naukę nie tylko umysł, ale i zmysły, obserwując drukarskie pracownie, maszyny i zdobywając doświadczenie z pierwszej ręki!

Zajęcia odbywają się w Drukarni pod adresem ul. Otwarta 12 Wrocław.

Drukarnia na Otwartej to znany punkt na mapie nadodrzańskiego rzemiosła i kultury materialnej. Jest jednym z najdłużej działających zakładów poligraficznych, wykorzystujący tradycyjne techniki druku.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy obowiązują zarówno dzieci, jak i opiekunów.

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. To cykl wielopokoleniowych warsztatów tworzenia książki pod okiem specjalistów z zakresu edytorstwa oraz mistrzów dawnych zawodów, takich jak introligator, poligraf, typograf, drukarz.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Maciej Zarański

Absolwent Technikum Poligraficznego w Nowej Rudzie, pierwszej szkoły poligraficznej w powojennej Polsce założonej w 1946 roku. Ukończył klasę o kierunku „zecer - maszynista typograficzny” w 1993 roku, jako jeden z pięciu ostatnich drukarzy typograficznych. Od 2017 roku jego fundacja Klub Innowatora, przejęła nadodrzańską drukarnię „Typodruk”, założoną na początku lat osiemdziesiątych, co czyni ją jednym z najdłużej działających zakładów poligraficznych posługującym się „gutenbergowską” techniką. Maciej Zarański jest również autorem samodzielnie wydającym książki. Wspiera działalność selfpublisherów poprzez organizację Targów Książki Niezależnej i Artystycznej NISZA”.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

Drukarnia ul. Otwarta 12, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE