DRUKARNIA I JEJ TAJNIKI - WARSZTATY ONLINE

26.11.2020, 12:00

Poznaj tajniki drukarskiej tradycji! 

Tym razem w formie online  przeniesiemy się w wyjątkowe miejsce na mapie nadodrzańskiego rzemiosła do Drukarni Otwarta 12, która jest jednym z najdłużej działających zakładów poligraficznych, wykorzystujący tradycyjne techniki druku. To fantastyczna okazja, by poznać warsztat drukarski wraz z licznymi maszynami i zobaczyć , jak powstają druki.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. Kultura Książki to cykl bezpłatnych warsztatów tworzenia książek od postaw. Uczestnicy wyruszają w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce czytelnika. Pod okiem mistrzów liternictwa, druku i sztuki introligatorskiej powstanie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Prowadzący: Maciej Zarański

Absolwent Technikum Poligraficznego w Nowej Rudzie, pierwszej szkoły poligraficznej w powojennej Polsce założonej w 1946 roku. Ukończył klasę o kierunku „zecer - maszynista typograficzny” w 1993 roku, jako jeden z pięciu ostatnich drukarzy typograficznych. Od 2017 roku jego fundacja Klub Innowatora, przejęła nadodrzańską drukarnię „Typodruk”, założoną na początku lat osiemdziesiątych, co czyni ją jednym z najdłużej działających zakładów poligraficznych posługującym się „gutenbergowską” techniką. Maciej Zarański jest również autorem samodzielnie wydającym książki. Wspiera działalność selfpublisherów poprzez organizację Targów Książki Niezależnej i Artystycznej NISZA”.

Cena:

DARMOWE

ZAPISY ZAMKNIĘTE