DŹWIĘKI WARSZTATÓW WARSZTATY DŹWIĘKÓW! MUZYCZNA NOC NADODRZA

15.09.2018, 14:00 - 18:00

Niezapomniane wrażenia muzyczne tylko w CRZ Krzywy Komin! Odkryjemy, że piękną muzykę można stworzyć świetnie się bawiąc, a przy okazji wyrazić swoje emocje w rytmach niebanalnej muzyki! Połączenie zabawy, muzyki i edukacji zagwarantują warsztaty organizowane podczas Muzycznej Nocy Nadodrza.

Muzyczna Noc Nadodrza zbliża się wielkimi krokami! Na tę okazję CRZ Krzywy Komin organizuje jedyne w swoim rodzaju warsztaty dźwięku. Wydarzenie będzie miało charakter dnia otwartego, na którym goście będą mogli zainspirować się oferowanymi warsztatami w CRZ Krzywy Komin oraz spełnić swoje muzyczne marzenia.

Przygodę z muzyką rozpoczniemy 15 września o godzinie 14:00. Zabawa i odkrywanie dźwięków będzie trwać do godziny 18:00. Jednym z elementów Muzycznej Nocy Nadodrza będą warsztaty „Samba batucada”. Pod czujnym okiem Szkoły Samby Sete Rios poznamy techniki gry na brazylijskich bębnach, takie jak surdo, repique, caixa, tamborim, chocalho. Po krótkiej lekcji wprowadzającej do egzotycznego świata, każdy z uczestników otrzyma swój własny instrument, na którym, wraz z prowadzącym zajmie się tworzeniem utworu muzycznego. Wspólnie zajmiemy się opracowaniem powstałego dzieła pod względem rytmicznym i brzmieniowym.

Jeżeli od zawsze marzyłeś o tym by bawić się muzyką, tworzyć piękne dźwięki, jednak nie miałeś odpowiednich narzędzi - zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach obróbki dźwięku. Zainteresowani mogą także doświadczyć, jak wygląda profesjonalne nagrywanie dźwięku. Uczestnicy, którzy zechcą wziąć udział w zabawie szukania dźwięków będą nagrywać odgłosy towarzyszące pracom podczas warsztatów. Stukanie? Pukanie? A może dźwięki brazylijskich bębnów? Na koniec zabawy wspólnie skomponujemy utwór składający się z dźwięków powstałych podczas całego wydarzenia. To z jakich elementów będzie składał się powstały utwór zależy wyłącznie od wodzy fantazji uczestników. Finał zabawy planowany jest na godzinę 16:00, natomiast realny czas warsztatów tworzenia i realizacji dźwięku zależny jest od ilości zebranych materiałów.

Na muzyczny dzień zapraszamy również rodziców wraz z dziećmi na rodzinne warsztaty tworzenia instrumentów, które rozpoczynają się o godzinie 14:00. Każdy uczestnik inspirując się naturalnymi materiałami takimi jak: glina, patyki czy kamienie będzie mógł stworzyć swój własny, niepowtarzalny i piękny instrument muzyczny.

Dla tych, którzy pragną zasmakować rozrywki w świecie gier, kawiarnia Hex przygotuje mnóstwo zabawy z grami planszowymi na świeżym powietrzu. W dowolnym momencie podczas trwania imprezy będzie można przenieść się w świat fantasy, spróbować rozwiązać zagadkę kryminalną, czy zająć się rozbudową własnego imperium. Daj się ponieść emocjom podczas niezapomnianych rozgrywek!

Dla spragnionych odpoczynku dostępna będzie także strefa chillout. W tym miejscu będzie można się totalnie zrelaksować, kontemplować sztukę oraz odpłynąć przy pięknych dźwiękach natury. Razem uświadomimy sobię rolę zwierząt w naszej rzeczywistości. Obserwowanie zwierząt uczy pokory wobec świata przyrody, uświadamia nam, że nie jesteśmy sami na naszej planecie. Autorem zdjęć jest Jakub Józefczuk.

  Harmonogram: (zapisy na stronach wydarzeń po kliknięciu w nazwę)

14:00 - 16:00 - WARSZTATY SAMBA BATUCADA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

16:00 - 18:00 - WARSZTATY OBRÓBKI DŹWIĘKU CZYLI ZABAWA MUZYKĄ!

14:00 - 18:00RODZINNE WARSZTATY TWORZENIA INSTRUMENTÓW

14:00 - 18:00 - GRY PLANSZOWE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

12:00 - 17:00 - LAS W SŁOIKU

11:00 - 14:00 - KURS RYSUNKU ➟ po zakończeniu kursu zapraszamy wszystkich chętnych na lekcję pokazową

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE