EKOWKRĘTKA, CZYLI NAKRĘCAMY SIĘ NA EKOLOGIĘ

29.07-02.08.2019, 7:30-16:30

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 6 do 13 lat.

Podczas letnich warsztatów w duchu recyklingu, upcyklingu i no waste dzieci odkryją, że ekologia to kraina pełna niezwykłych historii i inspiracji! Wspólnie zagłębimy się w świat przedmiotów stworzonych własnymi rękoma! Po dużą dawkę inspiracji i łyk świeżego powietrza wybierzemy się także na wycieczkę niespodziankę. Lato w mieście wcale nie musi być nudne! Przygoda czeka! :)

SZCZEGÓŁOWY PLAN DNIA WARSZTATOWEGO

PONIEDZIAŁEKDomowy zielnik

W trakcie zajęć poznamy tajniki życia roślin, nie tylko ziół. Dowiemy się jakie moce mają zioła i chwasty po czym własnoręcznie wykonamy niesamowite artystyczne zielniki, które utrwalą zdobytą wiedzę, a także pomogą w rozpoczęciu niezapomnianej podróży ku światu jadalnych roślin.

WTOREKZabawa z odzysku

Kręgle, tory przeszkó, rzut do celu z surowców pochodzenia wtórnego? Nic prostszego! Podczas spotkania dowiemy się, że z kartonu, gazety czy butelki plastikowej możemy sobie urządzić znakomitą zabawę!

ŚRODA.  Przyroda w mieście

Spacer po zielonych okolicach i warsztaty - wybierzemy się w podróż po zielonych okolicach z lornetkami i notesami, by bacznie obserwować przyrodę w mieście. Czy dużo zwierząt mieszka w mieście? Jakie drzewa znajdują się w okolicy? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź. Po spacerze z uzbieranych liści, kamyczków i patyków stworzymy naturalne dzieło sztuki.

CZWARTEKKuchnia Zero Waste 

Gotowanie, nie marnowanie. Dowiemy się dlaczego marnowanie jedzenia jest takie złe, jak robić zakupy, by nie kupować za dużo oraz jak przygotowywać potrawy, by wytworzyć jak najmniej odpadków. Kreatywność i spryt z pewnością się przydadzą.

PIĄTEK. Odpadowa sztuka - tworzymy!

Wolność dla wyobraźni i swoboda twórcza  - to hasła przyświecające nam podczas zajęć. Z butelek plastikowych, patyów, drutów, materiałów i innych zaskakujących elementów będziemy tworzyć upcyklingową sztukę!

.........................................................................................................................................................................................

CENA:

1) 590 zł cena cyklu/turnusu. Przy zapisie rodzeństwa otrzymasz 80 zł rabatu od całości kwoty. (rabat nie łączy się z innymi promocjami oprócz tych obowiązujących przy niniejszym zapisie) 

2) 125 zł za cały jeden dzień

3) Możesz zapisać swoje dziecko na pojedynczy warsztaty – 59 zł (+ możliwość wykupienia posiłku 12 zł)

4) Godziny w jakich Twoje dziecko będzie z nami ustalasz Ty!

CO OBEJMUJE CENA?

  • fantastycznych prowadzących i animatorów
  • warsztaty i kreatywne animacje
  • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
  • wyżywienie

RAMOWY PLAN DNIA WARSZTATOWEGO

7:30 – 8:30 – czas na przyjście dzieci, zabawy integracyjne

8:30 – 9:00 – śniadanie (w wybrane dni zapraszamy dzieci do wspólnego, kreatywnego przygotowania śniadania)

9:00 -10:00 – zajęcia kreatywne zgodnie z zainteresowaniem dzieci, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

10:00 -12:00 – zajęcia warsztatowe  cz.1

12:00-12:30 - przerwa w zajęciach, obiad (zupa), zabawy ruchowe

12:30 -14:00 – zajęcia warsztatowe cz. 2

14:00 -14:30 – obiad (II danie)

14:30 -15:30 – zajęcia kreatywne zgodnie z zainteresowaniem dzieci, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

15:30 -16:00 – podwieczorek (owoce, jogurt, soki, ciepłe napoje)

16:00 -16:30 – odbiór dzieci

grupowe1

Prowadzący: Agata Łoś

Wrocławianka zakochana we wszystkim co zielone. Uprawia ogródki, zazielenia parapety, zjada zielone rośliny i obdarowuje zielonym wszystkich naokoło. Edukatorka z zakresu edukacji ekologicznej, plastyczka z miłości odziedziczonej po ojcu, z wykształcenia filolożka oraz nauczycielka przedszkolna i wczesnoszkolna. Matka dwóch nastoletnich córek, żona początkującego browarnika i opiekunka zezowatego psa. Uwielbia las, jazdę na rowerze i słodycze.

Cena:

590 zł 531 zł

-10% do 31.07.2019

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE