EMPTY BOWLS - WARSZTATY DLA DZIECI W AKADEMII SZTUK PIEKNYCH WE WROCŁAWIU

31.10.2020, 10:00-13.00

Dzieci odkryją tajniki pracowni Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Spróbują własnych twórczych sił w części warsztatowej. W ramach światowego projektu „Empty Bowls” wykonają miski, które po poszkliwieniu i wypaleniu zostaną przekazane akcji działającej na rzecz walki z głodem. Porozmawiamy na temat głodu na świecie i zainspirujemy do aktywnego podejmowania działań na rzecz potrzebujących.

Koncepcja i prowadzenie warsztatów: dr Karina Marusińska

Studenci asystujący: Marika Bider, Marta Olejniczak, Regina Dziki

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

 

Prowadzący: Karina Marusińska

Absolwentka ASP we Wrocławiu - Projektowanie Ceramiki (2003-2008). Odbyła studia w ramach programów stypendialnych na Uniwersytecie Pais Vasco w Bilbao, Hiszpania (2007), w Instytucie Ceramiki w Guebwiller, Francja (2008), studia podyplomowe Design Management w Warszawie (2009-2010) oraz International Post-Graduate Course w ENSA Limoges, Francja i Jingdezhen, Chiny (2013-2014). Pracuje na wrocławskiej ASP (od 2010). Artystka interdyscyplinarna, dydaktyk, animatorka społeczno-kulturalna. Współtworzyła grupę projektową Wzorowo (2008-2014). Należy do kolektywu Food Think Tank (od 2014) i grupy performerskiej Łuhuu! (od 2005). www.marusinska.pl

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

ASP - Generała Romualda Traugutta 19/21

ZAPISY ZAMKNIĘTE