ETNOGADKI, PODROŻ W CZASIE - WARSZTATY RODZINNE Z MONIKĄ MICHALUK

14.12.2019, 13.00-15.00

Zapraszamy na niezwykły, autorski warsztat Moniki Michaluk, pomysłodawczyni i współautorki książki „Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach” (współautorzy: Michał Stachowiak, Witold Przewoźny, Wydawnictwo ALBUS). Wraz z prowadzącą będziemy wspólnie odkrywać tajemnice natury, poznamy źródła tradycji i tajemnice naszych przodków.

PODRÓŻ W CZASIE

Na warsztaty zapraszamy dzieci z opiekunami – dziadkami, ciociami lub rodzicami. Będziemy odkrywać zjawiska związane z naturą, jej zmiennością i rodzinnym świętowaniem. Na zajęciach dzieci i opiekunowie wykonają swój własny magiczny zegar – kalendarz, który będzie prawdziwą inspiracją na cały rok i który będzie można uzupełniać o wiedzę zdobytą podczas warsztatu. Dzięki temu narzędziu zrozumiemy fenomen cyklu naturalnego i role jakie z niego wynikają dla ludzi. Będziemy tworzyć i dzielić się opowieściami, a na uczestników czeka niespodzianka.

Czego będzie można dowiedzieć się w trakcie warsztatu?

- pokażemy, że obserwując cykliczną zmienność pór roku można odmierzać czas

-  opowiemy, w jaki sposób dawne obrzędy i zwyczaje pomagały w tym odmierzaniu

- przedstawimy Słonko i Księżyc w zupełnie nowej roli.

Dla kogo?

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat. Dzieci biorą udział w warsztatach w parach, ze swymi opiekunami. W formularzu zgłoszeniowym, w polu UWAGI wpisz imię i wiek dziecka.

 

Warsztaty są częścią programu Wielkiego Finału "Trampoliny do kultury". To radosne podsumowanie 4. edycji projektu Laboratorium Designu i Sztuki. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji: kreatywne warsztaty, rodzinne zabawy, świąteczne gotowanie, dyskusje o kulturze oraz finałową wystawę Moda - Sztuka - Rzemiosło! >>>Sprawdź pełny program Wielkiego Finału!

..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Wszystkie prace powstałe podczas projektu "Trampolina do kultury" w ramach ewaluacji  pozostają własnością  CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Monika Michaluk

Z wykształcenia filolog i design manager z doświadczeniem w reklamie. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i School of Form. Autorka konceptu i współautorka książki Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach, której celem jest obudzenie dialogu międzypokoleniowego i świadomości wspólnych źródeł. Autorka warsztatów dla pokoleń, których celem jest zabawa oraz edukacja związana z tradycją i wspólnym świętowaniem. Współautorka wielokrotnie wystawianego cyklu Etnoilustracje (współpraca Michał Stachowiak). Jej prace realizowane były pod patronatami takich instytucji jak Narodowy Instytut Dziedzictwa, Narodowe Centrum Kultury, należały także do programu ERDK 2018 (realizowanego w całej Europie, a w Polsce pod patronatem Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie). Prace koncepcyjne nad swoimi utworami i projektami autorka stara się poprzedzać własną etnografią, starając się poznać swoich odbiorców i ich potrzeby. Kwartalnie publikuje również artykuły dla Magazynu Slow - związane z trendami społecznymi i zagadnieniami skupiającymi się wokół tematów związanych z powrotem do natury. Pisze także teksty opierając się na doświadczeniach własnej pracy (między innymi dla magazynów takich jak Design Alive, Lounge Magazyn, Mint, Dzieci ). Panelistka na II Kongresie Kultury Województwa Lubuskiego (pt . Wzornictwo ludowe w dobrej cenie, organizator: Spotkania Kultur). Manager i art director wielu projektów, zarówno reklamowych jak i edukacyjnych.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

5 par (opiekun + dziecko)

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE