FESTIWAL ROŚLIN

03.10.2020, 12:00 - 18:00

Zapraszamy do CRZ Krzywy Komin na pierwszą edycję Festiwalu Roślin! To raj dla miłośników zieleni, natury i dobrego designu. Wydarzenie wzbogacą warsztaty botaniczne, rękodzielnicze oraz wykłady ze specjalistami. Na miejscu znajdziecie świetny wybór roślin, unikalnych akcesoriów, dodatków i dekoracji. Wszystko to, co w temacie zieleni lubicie najbardziej! W programie również Roślinny SWAP, czyli wielka wymianka kwiatów i roślin doniczkowych.

Festiwal roślin to dzień pełen warsztatów DIY. Przygotowaliśmy mocną reprezentację rękodzielniczych atrakcji, które w praktyczny sposób przybliżą  wam niezwykły świat roślin. Dajcie oczarować się ich magii!

Las w słoiku to ikona trendu Urban Jungle! Rośliny zamknięte w szklanym słoju z naturalnymi dodatkami tworzą efektowną kompozycję. Uczestnicy będą mieli okazję wykonać miniaturowy leśny ekosystem, a także dowiedzą się  jak niego dbać.

Rośliny i makrama to świetne duet! Bawełniane sznurki wiązane z fantazją stanowią wdzięczną opr
awę dla doniczek. Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne rodzaje materiałów, a także podstawowe sploty do wykonania wiszącego kwietnika.

Miłośnicy naturalnej pielęgnacji samodzielnie przygotują w 100% naturalne, roślinne kosmetyki. Zanurzą się w świat zmysłowych olejków eterycznych, suszonych ziół i kwiatów, a także zyskają podstawową wiedzę na temat właściwości odżywczych poszczególnych składników aromatycznych kompozycji.

Po inspirację zajrzymy również do kuchni. Podczas warsztatów – Herbatki prosto z łąki podpowiadamy jak skomponować pyszne i zdrowe napary z lokalnych roślin.  Takie herbaty skrywają nieocenione bogactwo  witamin i szalenie ciekawych smaków!

Pośród atrakcji znajdziecie również  zajęcia artystyczne. Przeniesiemy się do magicznego świata błękitnej fotografii – cyjanotypii. Inspiracją do naszych prac będą prace Anny Atkins – wspaniałej fotografki i botaniczki.

Ceramiczne malowanie to przyjemne warsztaty łączące umiejętności malarskie z pracą intuicyjną, treningiem uważności i koncentracji. Ręcznie malowane kwiaty i inne piękne twory zagoszczą na filiżankach i kubkach. Design po swojemu!

Jeśli macie nadwyżkę sadzonek i szczepek koniecznie przynieście je na Roślinny SWAP. Anginki, trzykrotki i malutkie kilkulistne pieniążki – przekrój może być naprawdę zaskakujący! Dodatkowo wymieniamy się spostrzeżeniami, doświadczeniami i cennymi poradami jak dbać o rośliny.

Feel green!

Program:

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

UWAGA – ZGŁOŚ SIĘ!!!

Zapraszamy do współpracy artystów, rękodzielników, projektantów, kwiaciarnie, hodowców roślin. Jeśli chcesz wystawić swoje produkty podczas Festiwalu Roślin – wyślij wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz trzy zdjęcia swoich produktów na adres: biuro@krzywykomin.pl

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów