FINAŁ PROJEKTU "OPEN ART.UDOGODNIENIA"

19-22.12.2020, 11:00-18:00

Zapraszamy na uroczyste podsumowanie projektu "Open Art.Udogodnienia".

"Open Art. Udogodnienia" to projekt promujący równy dostęp do kultury i sztuki. Ludzie się różnią na wiele widocznych i niewidocznych sposobów.  Przez cały rok wspieraliśmy tych najmłodszych - dzieci i młodzież w aktywnym odkrywaniu wrocławskiej strefy kultury.  Dzięki licznym udogodnieniom każdy uczestnik – także z różnego rodzaju barierami - mógł rozwijać umiejętności artystyczne podczas bezpłatnych zajęć w muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych. Podążaliśmy ścieżką tych ekscytujących miejsc, pełnych niezwykłych obiektów. Rozwijaliśmy dziecięcą wrażliwości, wyobraźnię, wspólnie podejmowaliśmy twórcze działania. To piękne chwile, które zostaną na lata wśród najlepszych wspomnień❤.

Czas na radosne podsumowanie wielomiesięcznych działań. Przed nami dzień inspirujących atrakcji!

Uwielbiamy magiczne grudniowe rytuały! Z samego rana zapraszamy najmłodszych na kameralne warsztaty DIY. Będziemy angażować ręce, głowę i serce. Dzieci poznają różne techniki plastyczne i rzemieślnicze, dzięki którym wyczarują wiele wspaniałych, świątecznych ozdób.

O godz. 12: 00 zapraszamy na transmisję panelu dyskusyjnego „Kultura bez barier”. Jego gośćmi będą m.in. Tomasz Jakub Sysło oraz Agata Łoś, którzy opowiedzą jak zwiększyć szanse udziału w kulturze osób, które zmagają się z różnego rodzaju barierami – niepełnosprawnością, wykluczeniem, trudną sytuacją materialną lub społeczną.

Jeśli tęskno wam do muzealnych przestrzeni – ekspozycję Arsenału Miejskiego możecie zwiedzić wirtualnie. O godz. 14.00 rusza premiera spaceru po archeologicznych zabytkach – od kamienia łupanego po epokę brązu i żelaza. Filmowa skarbnica dla dzieci, które chętnie zgłębiają tajniki nauki podane w przyjemnej formie.

Finał projektu "Open Art. Udogodnienia" uświetni również filmowy zapis z realizacji mobilnego muralu.  W projekt i w wykonanie włączył się utalentowany artysta, grafik - Wojciech Oleszek.  Poprzez wielki format przedstawił unikatowe spojrzenie na  temat równości dostępu do kultury i radości płynącej z jej doświadczania. Jak mówi autor - "Murale to sztuka przeniesiona na ulicę i dostępna dosłownie dla każdego.  Wystarczy oderwać wzrok i zobaczyć przestrzeń wypełnioną barwnym językiem sztuki".

Harmonogram:

18 grudnia

19 grudnia

To nie koniec niespodzianek ! W ramach finału małych i dużych miłośników sztuki zapraszamy jeszcze na fantastyczne dźwiękowe lekcje sztuki 🙂 Nie przegapcie!

PREMIERA! 
🟢 20.12.2020, 12:00 "Spacer akustyczny" z Muzeum Współczesnym Wrocław Premiera wydarzenia!
🟡 21.12.2020, 13:00 "1000 lat Wrocławia" z Muzeum Historycznym we Wrocławiu w Pałacu Królewskim (oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia). Premiera wydarzenia!
🔵 22.12.2020, 14:00 "Ratuszowe opowieści" z Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu (oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia) Premiera wydarzenia!
Zapraszamy!

Dołączcie do nas 👇

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

Cena:

DARMOWE

ZAPISY ZAMKNIĘTE