FOTOGRAFIA KRAJOBRAZOWA

10.10.2019, 15:00-19:00

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne, międzypokoleniowe warsztaty fotograficzne w ramach projektu "Trampolina do kultury". Podczas pierwszego spotkania skoncentrujemy się na fotografii krajobrazowej. Szczególnie serdecznie zapraszamy Seniorów! 

"Fotografia krajobrazowa" to pierwszy z dwóch warsztatów fotograficznych dla Seniorów. W czasach dominacji obrazu i ogromnej popularności fotografii postaramy się przybliżyć uczestnikom jej podstawowe zasady i techniki. Opowiemy o zaletach i wadach dostępnych na rynku aparatów, przedstawimy rodzaje fotografii oraz opowiemy o tym, co pasjonuje nas od ponad dekady.

Warsztaty wprowadzą uczestników w teorię i praktykę fotografii krajobrazowej. Omówimy podstawowe czynniki, na które należy zwracać uwagę wykonując zdjęcia tj.: wybór odpowiedniego miejsca, kompozycja, światło. Przedstawimy również możliwości cyfrowej postprodukcji fotografii, co pozwoli na zapoznanie się z całym procesem towarzyszącym fotografii od momentu wykonania zdjęcia do uzyskania odbitki.

Warsztaty "Fotografia krajobrazowa" to idealna okazja, by stawiać pierwsze kroki w fotografii lub poszerzać swoją pasję o fachową wiedzę i umiejętności pod okiem specjalisty!

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez uczestnika aparatu fotograficznego. 

Na warsztaty można zapisać się na 3 sposoby:

  • poprzez formularz internetowy dostępny na stronie
  • telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-16:00, nr tel. 71 733 44 30
  • osobiście w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a również od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00

Serdecznie zapraszamy do udziału w pełnym cyklu warsztatów fotograficznych. Drugie spotkanie 17.10. zostanie poświęcone fotografii portretowej - więcej informacji i zapisy: "Fotografia portretowa"

Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu Trampolina Senior. Jest to cykl zróżnicowanych tematycznie warsztatów, dedykowanych osobom po 60. roku życia. Uczestnicy znajdą w nich zarówno artystyczną ekspresję, jak i naukę praktycznych umiejętności.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Maciej Bujko

Kurator oraz fotograf. Założyciel Fundacji TIFF Collective i pomysłodawca TIFF Festival, który współtworzy w charakterze dyrektora programowego od 2010 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi w 2013 roku oraz Instytut Twórczej Fotografii w Opavie w 2015 roku. Przyszły doktor sztuki na PWSFTviT w Łodzi (obrona 26 września). Od 2005 roku angażuje się w działalność różnych organizacji pozarządowych i wolontariatu, m.in. jako koordynator sekcji medialnej współtworzył SLOT Art Festival. W celu polepszenia swoich zdolności organizacyjnych przeszedł 140 godzinne szkolenie z zarządzania projektami w Instytucie Edukacji Społecznej. W 2014-15 roku wykładowca w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im Leona Schillera w Łodzi. Prowadził przedmiot „Planowanie i zarządzanie projektami w Kulturze”. Jako kurator pracował przy wszystkich edycjach TIFF Festival. Był także uczestniczy także jako jeden z Liderów w Polish Paradise, akcji promocyjnej polskiej fotografii za granicą, która organizowana jest wspólnie przez 3 największe polskie festiwalu (TIFF Festival, Fotofestiwal i Miesiąc Fotografii w Krakowie).

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE