FOTOGRAFIA PORTRETOWA

17.10.2019, 15:00-19:00

Serdecznie zapraszamy Seniorów, a także osoby młode i dorosłe na drugą część bezpłatnych warsztatów fotograficznych poświęconą fotografii portretowej.

W czasach dominacji obrazu i ogromnej popularności fotografii postaramy się przybliżyć uczestnikom jej podstawowe tajniki. Opowiemy o zaletach i wadach dostępnych na rynku aparatów, przedstawimy rodzaje fotografii oraz opowiemy o tym, co pasjonuje nas od ponad dekady.

Podczas drugich zajęć cyklu skoncenturjemy się na fotografii portretowej. Omówimy podstawowe czynniki, na które należy zwracać uwagę wykonując zdjęcia tj.: kompozycja, światło, praca z modelem. Z każdym z uczestników będziemy pracować po obu stronach obiektywu, a więc będzie okazja do wcielenia się w rolę fotografa oraz modela. Przedstawimy również możliwości cyfrowej postprodukcji fotografii, co pozwoli na zapoznanie się z całym procesem towarzyszącym fotografii od momentu wykonania zdjęcia do uzyskania odbitki.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez uczestnika aparatu fotograficznego.

Na warsztaty można zapisać się na 3 sposoby:

  • poprzez formularz internetowy dostępny na stronie
  • telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-16:00, nr tel. 71 733 44 30
  • osobiście w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a również od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu Trampolina Senior. Jest to cykl zróżnicowanych tematycznie warsztatów, dedykowanych osobom po 60. roku życia. Uczestnicy znajdą w nich zarówno artystyczną ekspresję, jak i naukę praktycznych umiejętności.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Maciej Bujko

Kurator oraz fotograf. Założyciel Fundacji TIFF Collective i pomysłodawca TIFF Festival, który współtworzy w charakterze dyrektora programowego od 2010 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi w 2013 roku oraz Instytut Twórczej Fotografii w Opavie w 2015 roku. Przyszły doktor sztuki na PWSFTviT w Łodzi (obrona 26 września). Od 2005 roku angażuje się w działalność różnych organizacji pozarządowych i wolontariatu, m.in. jako koordynator sekcji medialnej współtworzył SLOT Art Festival. W celu polepszenia swoich zdolności organizacyjnych przeszedł 140 godzinne szkolenie z zarządzania projektami w Instytucie Edukacji Społecznej. W 2014-15 roku wykładowca w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im Leona Schillera w Łodzi. Prowadził przedmiot „Planowanie i zarządzanie projektami w Kulturze”. Jako kurator pracował przy wszystkich edycjach TIFF Festival. Był także uczestniczy także jako jeden z Liderów w Polish Paradise, akcji promocyjnej polskiej fotografii za granicą, która organizowana jest wspólnie przez 3 największe polskie festiwalu (TIFF Festival, Fotofestiwal i Miesiąc Fotografii w Krakowie).

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

9

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE