5. International Design Workshops FRESH DESIGN - Young Europe About Design - BIKEABILITY

12-22.05.2017

Projekt Fresh Design 2017 rusza w świat!

Sport rowerowy nie zna granic. Ostatnio odnotowano rekord przejazdu 25 kilometrowego odcinka przez 105-letniego rowerzystę. Czy rowerzysta mógłby pokonać jeszcze dłuższy odcinek gdyby miał inny rower? Co tkwi w tajemnicach tych mechanizmów? Czy można je ulepszyć? Kierując się pasją do rowerów postanowiliśmy stworzyć platformę do wspólnej kreacji kultury rowerowej. W maju tego roku będzie okazja do uczestnictwa w międzykulturowej współpracy w tworzeniu dziedziny rowerowej. W CRZ Krzywy Komin przywitamy studentów z 9 ośrodków akademickich z Europy, którzy w twórczym ferworze stworzą oryginalne, estetyczne i funkcjonalne projekty rowerów.

10a 

fot. Archiwum

Międzynarodowy projekt Fresh Design to cykl warsztatów dla studentów. Uczestnicy skoncentrują się wokół całokształtu dziedziny rowerów – ich wyglądu, funkcjonalności, a także przeznaczonej dla nich przestrzeni w mieście i poza nim. Głównym celem projektu jest otrzymanie rowerowych rozwiązań, które bez trudu będzie można wprowadzić do naszego otoczenia.

W tym roku w warsztatach wezmą udział przedstawiciele takich państw jak Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia i Polska. Uczestnicy będą współpracować w międzykulturowych zespołach. Wykorzystywać wiedzę i umiejętności w dziedzinie designu, urbanistyki, a w swoich pracach zastosują innowacyjne i zaskakujące zabiegi artystyczne. Po uzyskaniu współpracy z takimi ośrodkami edukacyjnymi jak: Ladislav Sutnar Faculty of Art and Design West Bohemia University, Academy of Fine Arts and Design z Bratysławy, Budapest Metropolitan University i School of Design Pforzheim University bez problemu można stwierdzić, że Fresh Design 2017 będzie wyjątkową edycją! Projekt nabierze światowego i profesjonalnego wymiaru. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci pochodzący z powyższych uczelni i nie tylko. Pomogą studentom rozwinąć powstałe koncepty, zainspirują i zachęcą do intensywniejszego działania już po zakończeniu projektu.

Projekt jest realizowany we współpracy z grupą studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz profesorami Politechniki Wrocławskiej. Koordynatorami merytorycznymi projektu są dr inż. arch. Anna Bać oraz inż. arch.  Piotr Michalski.

2013

 fot. Archiwum

Zachęcamy osoby zainteresowane tematyką warsztatów do sprawdzenia aktualności na stronie www.freshdesign.edu.pl i zapisywanie się na dodatkowe wydarzenia.

Całe wydarzenie stanowi niezwykłą szansę na zdobycie niezbędnego doświadczenia, poszerzenie wiedzy z zakresu projektowania oraz rozbudowanie sieci kontaktów.

 

Organizatorem projektu jest Fundacja Open Mind przy współpracy z CRZ Krzywy Komin.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków International Visegrad Fund. Patronem Honorowym wydarzenia jest Prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie.

Cena:

- zł

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów