FUSING! BIŻUTERIA SZKLANA

25.02.2020, 17:00-18:30

Czas na fuzję barw i wzorów! Zapraszamy na warsztaty, podczas których techniką fusingu wykonamy szklaną biżuterię. 

Fusing polega na stapianiu, spiekaniu, a także gięciu warstw szkła w specjalnym piecu, w temperaturze około 820 stopni.  Przy pomocy tej techniki można tworzyć zarówno przeróżne formy jubilerskie, jak i większe przedmioty użytkowe typu: patery, talerze, klosze, ozdoby ścienne, blaty czy drzwi.

Podczas warsztatu uczestnicy nauczą się, jak ciąć szkło oraz jak je obrabiać. Dowiedzą się jak dobierać szkło, czym można je ozdabiać i dekorować, aby uzyskać pożądane efekty. Każdy z warsztatowiczów zaprojektuje dowolny element biżuteryjny, a następnie go wykona. Gotowe prace , czyli po wypale, będą do odbioru następnego dnia.

Prowadzący: Oszkloona

Oszkloona to pracownia szkła artystycznego, która mieści we Wrocławiu przy ulicy Ptasiej 9 na Nadodrzu. Prowadzą ją absolwentki wrocławskiej ASP, Wydziału Ceramiki i Szkła Dorota i Marta. Artystki pracują w technice fusingu i slumpingu oraz tworzą witraże metodą Tiffany-ego. Swoją pasją i wiedzą dzielą się z innymi na prowadzonych przez siebie warsztatach. W pracowni powstają wyroby zarówno dekoracyjne jak i użytkowe. Szkło jako tworzywo w rękach artysty jest niezwykle delikatne i wymagające, ale efekty wynagradzają trud jego przeobrażania. Świat zaklęty w szkle to światło, kolor i forma, której nie można osiągnąć w żadnym innym materiale.

Cena:

85 zł

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE