Grafika na ceramice

23.05.2015, 11:00

Dzieci będą miały okazję stworzyć autorską, niepowtarzalną kompozycję graficzną na dostępnej ceramice (filiżanki, kubki, talerze itp.) Warsztatowicze mogą skorzystać z gotowych motywów lub zaprojektować autorskie, a wszystko to w klimacie pięknego dwudziestolecia międzywojennego. Własnoręcznie ozdobiona ceramika zostanie później wypalona w piecu, zyskując w ten sposób trwałość. Prace będą gotowe do odbioru tydzień po zakończeniu zajęć.

fffff

KIDS DESIGN SPACE podejmuje współpracę ze szczecińskim festiwalem KIDS LOVE DESIGN! Chociaż dzielą nas kilometry, łączy nas wspólna pasja – DZIECI.

Prowadzący: Anna Specylak

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale ceramiki i szkła. Jako dodatkowy fakultet studiowała grafikę warsztatową w pracowni litografii. Po studiach założyła własną pracownię ceramiki artystycznej tworząc unikatowe rzeźby z gliny jak również użytkowe naczynia ceramiczne . Wykorzystuje wszystkie możliwe techniki ceramiczne – od toczenia na kole garncarskim przez odlewanie i odciskanie z form gipsowych jak ręczne lepienie i budowanie form. Zajmuje się też zdobieniem ceramiki metodą majolikową jak i kalkomanią ceramiczną. Sama projektuje i drukuje wzory stosowane do kalkomanii . Brała udział w wielu sympozjach ceramicznych ,między innymi w Wałbrzychu, Bolesławcu jak i w Estonii . Współpracuje z różnymi galeriami w Polsce i za granicą.

Cena:

40 zł

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE