HOKUSAI - EKSPLOZJA SZTUKI

23.07.2020, 10:00-14:00

Serdecznie zapraszamy dzieci na kreatywne spotkanie ze sztuką. Tym razem motywem naszych działań będzie twórczość japońskiego malarza i drzeworytnika Hokusai Katsushika, a inspiracją do wspólnej pracy lekcja sztuki w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.

Wspólnie z dziećmi podejmiemy próbę stworzenia serii prac w duchu jego twórczości wykorzystując rożne formy plastyczne. Będziemy eksperymentować, malować, wycianć i tworzyć trójwymiarówych bohaterów.

Przed nami mnóstwo wrażeń, pracy i inspirujących wyzwań!

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

Prowadzący: Jolanta Łapinkiewicz

Z wykształcenia kulturoznawca, krytyk artystyczny i technik fotografii. Od lat zaangażowana w lokalne inicjatywy społeczno-kulturalne. Animatorka kreatywnych zajęć dla dzieci. Entuzjastka upcyklingu i tradycyjnego rzemiosła. Miłośniczka wszystkiego co zielone!

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE