HOMO FABER. CZŁOWIEK ODKRYWA NARZĘDZIA. ZAJĘCIA W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

16.10.2020, 10.00-11:30

Serdecznie zapraszamy dzieci niedosłyszące i niesłyszące  na niezwykłą, odległą podróż po najdawniejszych dziejach ludzkości.  Przeniesiemy się w czasy prehistoryczne, by poznać narzedzia jakimi posługiwali się nasi przodkowie - w epoce kamienia, brązu i żelaza. Podczas zajęć na różne sposoby będziemy odkrywać unikalne eksponaty Muzeum Archelogicznego. To także wspaniała okazja do zdobycia nowych doświadczeń i spróbowania własnych sił przy obróbce  drewna, kości i skóry za pomocą narzędzi krzemiennych.

Czekamy na Was w Muzeum Archeologicznym we Wrocławiu!

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia" pozostają w posiadaniu Fundacji OPEN MIND. Prace zostaną zaprezentowane podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt  w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

Muzeum Archeologiczne, Cieszyńskiego 9 Wrocław

ZAPISZ SIĘ
Formularz bez wpisanego imienia i nazwiska dziecka nie będzie klasyfikowany do przejścia procesu rekrutacyjnego!

* Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.