Tworzymy magazyn młodzieżowy

15.10.2016, 11:00-15:30

KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń

Termin: 15 października 2016 (SOBOTA)

Godzina: 11:00-15:30

Etap: KREOWANIE

Grupa tematyczna: ILUSTRACJA

Wiek dzieci: 11-14 lat

Miejsce: CRZ Krzywy Komin

Organizator: Fundacja Open Mind & CRZ Krzywy Komin

Zajęcia bezpłatne!

Na początku spotkania porozmawiamy o ilustracji prasowej. Uczestnicy obejrzą przykłady różnych stylów i technik ilustratorskich. Przyjrzymy się sposobom interpretacji tematów/artykułów. Prowadząca opowie również o pracy dla wydawnictw „od kuchni”. Całą grupą wymyślimy tytuł pisma młodzieżowego. Następnie, każdy wylosuje przygotowane wcześniej hasła (tytuły) artykułów, które mogłyby się w takim czasopiśmie znaleźć, i które będą mieli za zadanie zilustrować. Kolejne losowanie zadecyduje w jakiej technice ilustracja powinna zostać wykonana (kolaż, farby, kredki, wycinanka, itd.). Jeśli któryś z uczestników skończy pracę wcześniej, będzie miał możliwość podjęcia wyzwania zaprojektowania okładki.

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logoski-dla-Asi

Prowadzący: Katarzyna Bogucka

Urodzona w 1985 roku w Łomży. Mieszka w okolicach Warszawy, między lasem a rzeką. W 2009 roku obroniła dyplom malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wszechstronna ilustratorka. Jej prace można zobaczyć zarówno na łamach prasy (m.in. Twój Styl, Zwierciadło, Wysokie Obcasy), w książkach dla dzieci, w animacji, jak i szeroko pojętym designie. Różnorodność wyzwań sprawia, że kolejne prace zaskakują oryginalnością, a jednocześnie są spójne z bardzo charakterystycznym stylem autorki. Jej znaki rozpoznawcze to geometryczne, nowoczesne sylwetki i kształty oraz niebanalna kolorystyka. Między współpracą z instytucjami kultury a klientami komercyjnymi znajduje czas na własne projekty, które można zobaczyć m.in. na nioska.com. www.nioska.com www.facebook.com/nioskacom

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ


    Formularz bez wpisanego imienia i nazwiska dziecka nie będzie klasyfikowany do przejścia procesu rekrutacyjnego!

    * Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.