Z imPETem w przyszłość. Warsztaty innowacyjnego recyklingu

28.10.2018, 11:00 - 13:00

Termin: 28 października 2018 (NIEDZIELA) Godzina: 11:00-13:00 Etap: KREOWANIE Grupa tematyczna: RECYKLING Wiek dzieci: 8-15 lat Ilość miejsc: 15 Miejsce: CRZ Krzywy Komin,  ul. Dubois 33-35A Organizator: Fundacja Open Mind

Zajęcia bezpłatne

W dzisiejszym świecie nowe przedmioty są produkowane i konsumowane w szaleńczo szybkim tempie. Taka sytuacja stawia wielkie wyzwanie innowacjom w recyklingu. Istnieje teoria, że dzisiejsze wysypiska śmieci, w przyszłości staną się nowymi kopalniami surowców. W świecie na krawędzi zagłady będziemy odzyskiwać i ponownie wykorzystywać każdą plastikową reklamówkę czy butelkę.

Warsztaty nie tylko rozbudzą wyobraźnię, ale również przybliżają nowe technologie w dziedzinie ochrony środowiska. Celem warsztatów jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Wykorzystując odpady, dajemy im szanse na drugie życie, podkreślamy naszą antykonsumpcyjną postawę. Spotkane ma także na celu rozbudzanie kreatywności i ciekawości poznawczej wśród ludzi w każdym wieku, rozwój ich wrażliwości, twórcze rozwiązywanie problemów i rozbudzanie wyobraźni. Spotkanie stanie się platformą do wymiany idei, współpracy i kreowania innowacji. Efektem ma być stworzenie konceptu zupełnie nowej propozycji zastosowania unikatowej tkaniny z butelek PET. Znalezienie zaangażowanego społecznie zastosowania do jej praktycznego użycia w życiu codziennym.


logotypy-2018 maly

Prowadzący: Katarzyna Koperkiewicz

Urodzona w 1985 roku nad morzem w Kołobrzegu. Z wykształcenia projektantka odzieży i tkanin, z potrzeby serca ekokreatorka, z zamiłowania animatorka projektów kulturalno-społecznych. W maju 2016 obroniła dyplom z Projektowania Ubioru i Tkaniny na wydziale Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Efektem poszukiwań i eksperymentów tego okresu są 3 autorskie kolekcje odzieży, które zdobyły uznanie na kilku cenionych konkursach mody dla juniorów. Półfinalistka międzynarodowego konkursu dla projektantów - XVIII Off Fashion Kielce 2016. Trzykrotna półfinalistka konkursu EcoMade Łódź 2014/2015/2016. Nominowana do tytułu "Przetwórca Roku" podczas IX edycji PRZETWORY Reminescencje Recyklingu Warszawa 2014.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A

ZAPISY ZAMKNIĘTE