Interaktywna przestrzeń

12-13.10.2015, 17:00-19:00

Etap: REALIZACJA

Grupa tematyczna: WYSTAWA

Wiek dzieci: 7-10 lat i 11-14 lat

Celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni oraz wyobraźni przestrzennej dzieci poprzez budowanie struktur, budynków i przestrzeni w nieco większej skali.

Wyposażeni w nożyczki, kartony, materiały i różnokolorowe papierki zbudujemy fantazyjny świat dla naszej figurki. Każdy z nas sam zdecyduje kim ona będzie, a następnie namaluje jej twarz, włosy ubranie oraz wymyśli jej jakieś imię. Wspólnie postaramy się stworzyć budowle dla naszych przyjaciół. Porozmawiamy sobie o tym, co można w nich robić – wspinać się, zjeździć, przechodzić przez niewidzialne otworzy, a może przeglądać się w lustrze? Pomysłów jest dużo! Musimy jednak pamiętać, by nasze ludziki zmieściły się w przygotowanych otworach. Chyba, że będą posiadać magiczne moce umożliwiające im zmniejszanie się ;)

Wystawa finałowa I etapu projektu odbędzie się w dniach 11-13 grudnia 2015. Więcej szczegółów już wkrótce!

Prowadzący: Izabela Bołoz

Prace Izabeli Bołoz funkcjonują na pograniczu designu, architektury i sztuki. Większość z nich są to instalacje miejskie, które oprócz funkcji czysto użytkowej mają intrygować, bawić, zadziwiać odbiorców. Poetyckie i subtelne podejście łączy się w nich z mądrością i poczuciem humoru. Bołoz zaskakuje niecodziennym spojrzeniem na to, co nas otacza, wykorzystując w swych działaniach czas i przestrzeń, ruch i statyczność mieszkańców miasta.

Izabela Bołoz jest polską projektantką. Studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii. Studiowała także wzornictwo na Kingston University London, a następnie uzyskała dyplom Design Academy Eindhoven. W 2011 roku założyła w Holandii swoje studio projektowe. Do jej klientów zaliczają się instytucje kultury, samorządy lokalne i firmy międzynarodowe. Jej prace są równie różnorodne, jak jej wykształcenie, są to instalacje w przestrzeni publicznej, funkcjonalne przedmioty oraz wystawy. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven; w Polsce wykładała m.in. w School of Form w Poznaniu.

www.izabelaboloz.com

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, 50-207 Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE