SOBOTNIE SPOTKANIE Z KALIGRAFIĄ – PISMO RONDOWE

29.06.2019, 10:00-14:00

Trenuj cierpliwość, opanowanie i skupienie zgłębiając tajniki sztuki pisania!

Dziedzina sztuki, jaką jest Kaligrafia, uczy nie tylko pięknie pisać, estetycznie patrzeć, poprawnie komponować. Nauka kaligrafii wyrabia cierpliwość, wspiera opanowanie, wzmacnia skupienie, łącząc to wszystko w dobry nawyk i kształtując charakter.

Sobotnie spotkanie z kaligrafią wprowadza uczestników w świat piśmiennictwa, którego historię może napisać każdy, kto potrafi piórem okiełznać atrament na papierowej karcie. Od czego zacząć, dowiecie się podczas zajęć. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynacie przygodę z kaligrafią,  czy piszecie jej kolejny rozdział, znajdziecie coś dla siebie.

Przychodząc na spotkanie, zabierzcie ze sobą dobry humor; wszystkie potrzebne materiały będą na Was czekać.

Pismo rondowe swoją nazwę zawdzięcza okrągłym formom litery. Obłe, równe litery składają się na bardzo ozdobny krój pisma, który swoimi korzeniami sięga XVI-wiecznej Francji.

Zapisy, zapytania prosimy kierować na mail wroclaw@kaligraf.eu. W mailu proszę zamieścić: imię i nazwisko, numer kontaktowy, parę słów o swojej motywacji do nauki kaligrafii.

Liczba miejsca na każde zajęcia ograniczona, decyduje kolejność wpłat.

https://kaligrafia.edu.pl/37-wroclaw/168-kaligrafia-dla-poczatkujacych-wroclaw-semestr-letni-2019.html

Prowadzący: Woyciech Woytas

Od zawsze towarzyszył mu rysunek; już w dzieciństwie wypełniając czas wolny i zwalczając nudę zapełniał wieloma odcieniami szarości biel szorstkiego papieru. Dorastając na Lubelszczyźnie, postanowił wyruszyć w Polskę spragniony przygód. W podróży zwanej życiem miał okazję zbierać doświadczenie w takich miastach jak Warszawa, Poznań i Łódź, gdzie ukończył Akademię Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki i Malarstwa, zajmując się typografią, by następnie poszerzyć swoje horyzonty o dziedziny intermedialne na wydziale Sztuk Wizualnych. Obecnie pisze kolejny rozdział swojej podróży pod tytułem Wrocław, gdzie mieszka i spełnia swój artystyczny obowiązek wobec kaligrafii. Wychował go Rysunek, serce skradła mu Kaligrafia, a wynikiem tej miłości jest piękne życie, którym chce się podzielić ze światem.

Cena:

100 zł

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów