KOLAŻOWANIE NA KOLANIE! WARSZTATY KOLAŻU TRADYCYJNEGO.

01.04.2019, 17:00 - 20.00

Zapraszamy wszystkich, którzy trzymali kiedyś w ręku nożyczki do udziału w wyjątkowych warsztatach tworzenia kolażu tradycyjnego! 

Warsztaty są wspaniałą okazją, by zamienić stare zdjęcie w stylowy retro-kolaż!

 

Kolaż (collage) to technika polegająca na łączeniu dowolnych materiałów, elementów i nadawanie im nowego kontekstu. Każdy potrafi zrobić kolaż i to naprawdę niezły! Na początku warsztatów uczestnicy wylosują po jednym wydruku starego zdjęcia – to na jego bazie oparty będzie kolaż. Następnie, prowadząca warsztaty – Lidia Zajdzińska zaprezentuje techniki komponowania materiałów na papierze oraz sposoby wycinania, żeby każdy wiedział od czego zacząć. Potem wszyscy będziemy wycinać, komponować i finalnie sklejać. Kolażowanie jest relaksujące, proste, a rezultaty efektowne i często zabawne. Liczymy na to, że uczestnicy zainteresują się techniką i stare magazyny już nigdy nie trafią na stertę makulatury, a gotowy kolaż będzie piękną ozdobą wnętrza.

 

Prowadzący: Lidia Zajdzińska

Rocznik ’97. Pochodzi z Gdańska. Od 2016 mieszka we Wrocławiu, gdzie studiuje Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Tworzy liczne kolaże, sitodruki, instalacje, projekty graficzne. Nadaje powycinanym z gazet zdjęciom nowe znaczenia, konteksty. Jest założycielką internetowej akcji artystycznej „Colledzy”, która poprzez twórcze wyzwanie integruje polskich artystów i amatorów zajmujących się kolażem.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

20

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE