KOMPUTER DLA SENIORA

01.10-05.11.2019, 11:00-13:00

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w 6-dniowym szkoleniu w zakresie obsługi komputera! W trakcie warsztatów uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności posługiwania się komputerem, przeglądarką internetową, pocztą elektroniczną oraz programem Skype w stopniu podstawowym. Łącznie 12 godzin!

Zaczniemy od podstaw, czyli charakterystycznego słownictwa, elementów zestawu komputerowego, uruchamiania komputera oraz przeglądu podstawowych programów i elementów systemu Windows.

Następnie przejdziemy do nauki obsługi edytorów tekstowych. Zapoznamy się z ich podstawowymi elementami oraz funkcjami, a przede wszystkim nauczymy się wprowadzać i formatować tekst.

Na koniec zajmiemy się kwestią najważniejszą - Internetem. Nauczymy się podłączać komputer do sieci, pracować z przeglądarką i wyszukiwarką internetową, korzystać z usług poczty elektronicznej, a także poszukiwać informacji, komunikacji i rozrywki w Internecie.

Zajęcia odbędą się w niewielkiej grupie, dzięki czemu wszystkie wątpliwości będziemy rozwiewać na bieżąco.

Harmonogram spotkań:

  • październik: 1, 8, 15, 22, 29
  • listopad: 5

Na szkolenie można zapisać się na 3 sposoby:

  • poprzez formularz internetowy dostępny na stronie
  • telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-16:00, nr tel. 71 733 44 30
  • osobiście w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a również od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

*Zapis obowiązuje na cały cykl!

*Preferowane jest przyniesienie własnego laptopa.

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu Trampolina Senior. Jest to cykl zróżnicowanych tematycznie warsztatów, dedykowanych osobom po 60. roku życia. Uczestnicy znajdą w nich zarówno artystyczną ekspresję, jak i naukę praktycznych umiejętności m.in. z zakresu nowych technologii. 


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Andrzej Olszewski

Dr nauk technicznych przez wiele lat zawodowo związany z Politechniką Wrocławską. Wiceprezydent miasta Wrocławia w latach 1990-1994. Obecnie aktywny emeryt, społecznik, uczestnik międzynarodowych projektów w zakresie nowoczesnych technologii. Pracowały nad udoskonaleniem i optymalizacją oferty szkoleniowej dla osób po 60 roku życia z zakresu kompetencji cyfrowych osadzonych w kontekście dostępu do kultury - „60+ Virtual Culture”. W wyniku tego projektu uzyskał Europass Mobilność – Erasmus + wydany w 2016 i 2017 potwierdzający umiejętności edukatorskie i trenerskie w zakresie nowoczesnych narzędzi ICT. Aktualnie prowadzi warsztaty dla edukatorów z różnych ośrodków szkolenia cyfrowego, których celem jest „Poprawa jakości oferty cyfrowej edukacji seniorów z Wrocławia”, finansowanego przez Urząd Miejski we Wrocławiu. Nominowany do nagrody „EDUinspiratora 2018”.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE