KULTURA BEZ BARIER - PANEL DYSKUSYJNY - SPOTKANIE LIVE

19.12.2020, 12:00

Fundacja Open Mind i CRZ Krzywy Komin zapraszają na transmisję panelu dyskusyjnego poświęconego zwiększeniu dostępności w kulturze dzieci i młodzieży, które zmagają się z różnego rodzaju barierami – niepełnosprawnością, wykluczeniem społecznym, etnicznym czy kulturowym. Podczas spotkania przyjrzymy się tym wyzwaniom i zastanowimy się jak realizować dostępne wydarzenia kulturalne, pamiętając o komforcie  i indywidualnych potrzebach różnej publiczności. Wsłuchamy się w głosy osób reprezentujących inicjatywy będące przykładem dobrych praktyk edukacji kulturalnej przeciwdziałającej wkluczeniom.

Gośmi spotkania będą: Tomasz Jakub Sysło  Agata Łoś, Agnieszka Dorada.

Tomasz Jakub Sysło - artysta plastyk, grafik, malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, influencer, społecznik, specjalista mediów społecznościowych. Społecznie wrażliwy z wyjątkowym zmysłem obserwatora. Kreator dobrej energii, siłacz w walce o słabszych, swoimi artystycznymi wcieleniami zaznaczył się na mapie Wrocławia niczym bohater komiksowy walczący o innych poprzez walkę o siebie.

 

Agata Łoś  - wrocławianka zakochana we wszystkim co zielone. Uprawia ogródki, zazielenia parapety, zjada zielone rośliny i obdarowuje zielonym wszystkich naokoło. Edukatorka romska oraz z zakresu edukacji ekologicznej, plastyczka z miłości odziedziczonej po ojcu, z wykształcenia filolożka oraz nauczycielka przedszkolna i wczesnoszkolna. Matka dwóch nastoletnich córek, żona początkującego browarnika i opiekunka zezowatego psa. Uwielbia las, jazdę na rowerze i słodycze.

 

Agnieszka Dorada - terapeutka behawioralna, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi. Głównie koncentruje się na pracy nad zachowaniami trudnymi. Prywatnie pasjonuje się układaniem puzzli.

 

Moderator: Olga Jankowska - absolwentka studiów w języku angielskim oraz francuskim z zakresu polityki regionalnej i sektora publicznego w Unii Europejskiej. Pracowała w Regionalnym Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej jako specjalista do spraw szkoleń i komunikacji społecznej. W latach 2014-2016 działała jako Ambasador Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz jako Kierownik Chóru Chłopięcego, Wrocławskiej Orkiestry Barokowej NFM i uczestniczyła w organizacji licznych wydarzeń muzycznych, literackich i teatralnych. Od 2016 roku Instruktor Młodzieżowy w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Wrocławska pisarka, scenarzystka, aktorka i wolontariuszka.

 

Dyskusja będzie tłumaczona symultaniczne na polski język migowy.

Tłumacz: Elżbieta Resler - tłumacz języka migowego, CODA (słyszące dziecko niesłyszących rodziców), surdopedagog, nauczyciel wspomagający, sekretarz Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących "Świt", mama 3 chłopców:)

 

Panel dyskusyjny jest częścią programu projektu Open Art. Udogodnienia realizowanego przy wsparciu Ministerstaw Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sporu oraz Gminy Wrocław.

Zapraszamy na LIVE - 19 grudnia od godziny 🕕 12:00
Na profilach FB:

➡️ @FundacjaOpenMind
➡️ @CRZKrzywyKomin
➡️ @kidsdesignspace

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

Cena:

DARMOWE

ZAPISY ZAMKNIĘTE