Lato z rzemiosłem

01-05.08.2016, 7:30-16:30

“Lato z rzemiosłem” w Krzywym Kominie to seria warsztatów związanych z różnymi rzemiosłami. Warsztaty organizujemy ze szczególną dbałością o bezpieczeństwo dzieci. Tym razem najmłodsi zagłębią się w świat wyjątkowy, często zapomniany. Stworzą autorskie gliniane rzeźby, samodzielnie zaprojektowane miękkie tablice - przypominajki, niestandardowe fotokolaże, które powstaną z połączenia odcisków różnych części ciała, a także modele wymarzonych butów i nietypowe ozdoby z części starych zegarów. Dzieciaki odkryją, że rzemiosło to kraina pełna niezwykłych historii i inspiracji!

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 do 13 lat.

CENA:

1) 125 zł za cały jeden dzień

2) 490 zł za tydzień (PROMOCJA: Przy zapisie rodzeństwa 80 złotych taniej od łącznej kwoty)

3) Istnieje również możliwość zapisu na pojedyncze warsztaty - 49 zł.

CENA OBEJMUJE:

Profesjonalną opiekę, wykwalifikowanych opiekunów przez 8,5h dziennie (od 7:30-16:30), fascynujące wycieczki i doświadczenia związane z kulinariami, interdyscyplinarne warsztaty kreatywne, których celem jest zafascynowanie dziećmi światem sztuki gotowania, gry i zabawy na świeżym powietrzu, 7 godzin dziennie kreatywnych zajęć, ciepłe i zimne napoje oraz pełne wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek).

PLAN DNIA WAKACYJNYCH WARSZTATÓW RZEMIEŚLNICZYCH:

7:30 – 8:30 Czas na przyjście dzieci, zabawy integracyjne

8:30 – 9:00 Śniadanie / w wybrane dni zapraszamy dzieci do wspólnego, kreatywnego przygotowania śniadania

9:00 – 10:00 Zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

10:00 -12:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem cz.1

12:00 – 12:30 Przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę

12:30 – 14:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem cz. 2

14:00 – 14:30 Obiad (zupa i II danie)

14:30 – 15:30 Zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

15:30 – 16:00 Podwieczorek

16:00 – 16:30 Odbiór dzieci

___________________________________________________________________________

LATO Z RZEMIOSŁEM - PONIEDZIAŁEK

poniedziałek

WARSZTATY CERAMICZNE

RZEŹBY CERAMICZNE  + SZKLIWIONE KAFLE

Termin: 1.08.2016

Godzina: 10:00 - 14:00

Pierwszy dzień “Lata z rzemiosłem” upłynie pod znakiem jednego z najstarszych rzemiosł znanych człowiekowi. Wspólnie poszukamy inspiracji do stworzenia autorskich, wyjątkowych rzeźb ceramicznych i szkliwionych kafli dekoracyjnych. Rzeźby wykonamy z gliny oraz wybranych nieceramicznych elementów. Przy okazji robienia kafli nauczymy się sporo na temat różnych technik szkliwienia.

___________________________________________________________________________

LATO Z RZEMIOSŁEM - WTOREK

wtorek

WARSZTATY TAPICERSKIE

TABLICE - PRZYPOMINAJKI + PRZESTRZENNE MAGNESY

Termin: 2.08.2016

Godzina: 10:00 - 14:00

Drugi dzień “Kreatywnych wakacji” rozpoczniemy od krótkiej prezentacji zawodu tapicera. Przy użyciu deski, gąbki, takera i materiału obiciowego stworzymy miękkie tablice - przypominajki, na których można przypiąć karteczki z ważnymi informacjami. Wykonamy też dekoracyjno-użytkowe magnesy na lodówkę ozdobione przyszytymi koralikami czy guzikami.

___________________________________________________________________________

LATO Z RZEMIOSŁEM - ŚRODA

sroda

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

ODCISK FOTOGRAFICZNY - ŚLAD

Termin: 3.08.2016

Godzina: 10:00 - 14:00

Środę poświęcimy zagłębieniu się w tajniki fotografii. Przyjrzymy się dokładnie pierwszej zachowanej fotografii (sprzed 200 lat!) i wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie “Czym jest fotografia?”. Zastanowimy się nad funkcją zdjęć, a także nad zmianami zachodzącymi w  technikach ich wykonywania. Następnie, wykorzystując niezwykłe właściwości chemiczne fotografii, stworzymy odciski naszych dłoni, stóp, ust czy twarzy. Tego dnia stworzymy jeszcze jedno dzieło - fotokolaż ze fragmentów starych zdjęć.

___________________________________________________________________________

LATO Z RZEMIOSŁEM - CZWARTEK

czwartek

WARSZTATY SZEWSKIE

PROJEKTOWANIE BUTA LEWEGO LUB PRAWEGO + MANDALA

Termin: 4.08.2016

Godzina: 10:00 - 14:00

W przedostatnim dniu “Lata z rzemiosłem” zajmiemy się tematem znanym każdemu - butami. Dowiemy się co nieco o historii obuwia, a także poznamy prace artystów, dla których buty stały się inspiracją. Po części wprowadzającej zaprojektujemy swój wymarzony but, którego tekturową formę ozdobimy. Na koniec dnia wykonamy mandalę z kolorowych odcisków bosych stóp.

___________________________________________________________________________

LATO Z RZEMIOSŁEM - PIĄTEK

piatek

WARSZTATY ZEGARMISTRZOWSKIE

CZAS + STEAMPUNKOWE DEKORACJE

Termin: 5.08.2016

Godzina: 10:00 - 14:00

Piątkowe zajęcia poprowadzą nas od zegarmistrzowskiego zawodu do różnych sposobów rozumienia czasu. Odszukamy w naszej pamięci i wyobraźni inne sposoby odmierzania czasu, a także przyjrzymy się pracom artystów, którzy w swojej twórczości poświęcają wiele uwagi właśnie tematyce czasu. Wspólnie zaprojektujemy autorskie zegary odmierzające czas według indywidualnych potrzeb, a z części zegarowych stworzymy wyjątkowe dekoracje - króliki, koty, psy, a nawet roboty!

Prowadzący: Joanna Sekuła

Absolwentka wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu, Akademii Pedagogicznej im. J. Długosza w Częstochowie oraz podyplomowych studiów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej z zakresu Arteterapii. Od 2008r współpracuje z DTZSP, a od 2011r z MWW jako nauczycielka sztuk pięknych w kontekście twórczości artystów współczesnych. Od 2008r prowadzi pracownię ceramiki w MDK Śródmieście we Wrocławiu FB/pracowniaceramikimdk. Propaguje zabawę ze sztuką jako formę ekspresji, poznania i uwrażliwiania. W pracy dydaktycznej szczególnie nastawiona na proces, w wyniku którego może powstać dzieło, wrażenie, przeżycie, a jednocześnie zwraca uwagę na tradycyjne, studyjne podejście do twórczości: wnikliwą obserwację, studiowanie, transponowanie rzeczywistości przez wrażliwość twórczą (estetyczną, emocjonalną). Zafascynowana ceramiką, twórczością dzieci, jogą i magicznym realizmem. Pracuje w tworzywie ceramicznym FB/ceramikaunikatowa.

Cena:

490 zł

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE