LITERNICTWO OD PODSTAW

17-24.10.2019, 18:00-20:00

Postaw pierwszy... znak w liternictwie! Zapraszamy na bezpłatne warsztaty liternictwa w ramach pracowni Kultura Książki! Naucz się różnorodnych technik wykonywania projektowania i wykonywania liter od podstaw! 

Warsztaty "Liternictwo od podstaw" są kierowane do miłośników grafiki użytkowej, osób pragnących rozpocząć przygodę z typografią oraz wszystkich, którzy piszą swoje życie we własnym, artystycznym stylu! Podczas warsztatów uczestnicy poznają zarówno tradycyjne, rzemieślnicze techniki liternictwa, jak i nowoczesne metody projektowania i wykonywania liter. Nauczą się również, jak odpowiednio dobierać czcionkę do różnorodnych tekstów, tak by stworzony materiał, był nie tylko wizualnie ciekawy, ale i profesjonalny.

Warsztaty podzielone są na dwa spotkania:

  • 17.10. (czwartek) godz. 18:00-20:00

Podczas pierwszego spotkania prowadząca - grafik i mistrzyni typografii - Katarzyna Sowa wprowadzi uczestników w tajniki liternictwa. Uczestnicy poznają trzy zróżnicowane techniki tworzenia liter; wykorzystają pędzel, piórko i tusz, ołówki spięte gumką. Każdy z uczestników będzie mógł w praktyce wypróbować zdobytą wiedzę oraz dostanie specjalne zadanie do przygotowania na następne zajęcia.

  • 24.10. (czwartek)  godz. 18:00-20:00

Kolejne spotkanie to prezentacja i omówienie wykonanych do tej pory prac. Uczestnicy pod okiem prowadzącej udoskonalą swoje autorskie projekty.

Obowiązuje zapis na pełen dwudniowy warsztat. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. Jest to cykl bezpłatnych warsztatów tworzenia książki od postaw. Uczestnicy wyruszają w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce czytelnika. Pod okiem mistrzów liternictwa, druku i sztuki introligatorskiej powstanie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania CRZ Krzywy Komin w celu ich prezentacji podczas wystawy finałowej. 

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Katarzyna Sowa

Grafik, aktywny zawodowo projektant kreatywny. Magister historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadzi warsztaty dla studentów Grafiki Uniwersytetu SWPS i studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego z zakresu historii typografii, reguł składu tekstu, projektowania wielostronicowych publikacji, projektowania książki i krojów pism. Interesuje się typografią i jej korelacją z przekazem wizualnym i jego odbiorem. Fascynują ją dokonania Polskiej Awangardy, Modernizmu Międzywojennego, Szwajcarskiej Szkoły Projektowania i eksperymenty Postmodernistów. Pasjonuje ją triathlon, kolarstwo MTB i szosowe, narty biegowe. Bierze udział w zawodach triathlonowych i maratonach rowerowych. Od niedawna pochłania ją doskonalenie różnych technik pływackich, ma też za sobą pierwsze sportowe rywalizacje na basenie.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ


* Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.