MALINOWY PRYSZNIC - WARSZTATY KOSMETYCZNE DLA DZIECI

03.10.2020, 12:00 - 13:30

Zapraszamy dzieci na cudownie pachnące warsztaty tworzenie naturalnych kosmetyków. Będziemy czarować z natury! Zanurzymy się w świat aromatycznych olejków, suszonych ziół i kwiatów. Wykorzystam bogactwo roślin, by stworzyć delikatne, orzeźwiające kosmetyki. Mamy mnóstwo pomysłów i proste receptury. A tworzenie takich kompozycji i mikstur to wielka frajda  i niesamowicie kusząca przygoda. Zapach słodkich pomarańczy i malin będzie unosił się w powietrzu!

Na warsztatach każdy wykona:

  • Glicerynowe mydło DIY – na warsztatach uzyskamy piękne, kolorowe mydełka tzw. metodą „Melt & Pour”. Poznamy sposoby wzbogacenia bazy glicerynowej o różnorodne składniki pielęgnacyjne. To fajna zabawa dobierać i łączyć produkty, które z pewnością polubi nasze skóra. Wszystkie są naturalne, przyjazne dla nas i środowiska. Do dyspozycji uczestników będą różne, ciekawe kształty foremek.

 

  • Owocowe kulki do kąpieli – to sprawdzony sposób na fantastyczną kąpiel.  Ślicznie pachną i kryją w sobie najlepsze składniki odżywcze. Wzbogacone naturalnymi olejami stanowią prawdziwą brygadę ratunkową dla naszej skóry.

 

  • Leśne saszetki do kąpieli  – podczas warsztatu skomponujemy roślinne mieszanki i uformujemy je w woreczki, które można zawiesić na kranie, wrzucić bezpośrednio do wanny lub w zamienić w pachnidełko do szafy czy szuflady.

Wiek uczestników: 7-13 lat

Sprawdź cały program Festiwalu Roślin >>>> KLIKNIJ TUTAJ!

Prowadzący: Jolanta Łapinkiewicz

Z wykształcenia kulturoznawca, krytyk artystyczny i technik fotografii. Od lat zaangażowana w lokalne inicjatywy społeczno-kulturalne. Animatorka kreatywnych zajęć dla dzieci. Entuzjastka upcyklingu i tradycyjnego rzemiosła. Miłośniczka wszystkiego co zielone!

Cena:

69 zł

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISZ SIĘ
Formularz bez wpisanego imienia i nazwiska dziecka nie będzie klasyfikowany do przejścia procesu rekrutacyjnego!

* Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.