MALOWANIE MINIATURY Z KALIGRAFIĄ

12-13.10.2019, 14:00-18:00/10:00-14:00

Zapraszamy na warsztaty malowania gwaszami - przedmiotem spotkania będzie miniatura z szesnastowiecznego manuskryptu Tudor Pattern Book z elementami gotyckiej tekstury. Namalujemy kartę z księgi lub jej wybrany fragment przedstawiający roślinę z wykaligrafowaną nazwą.

CZAS:
sobota, 12 października 2019, 14:00 - 18:00
niedziela, 13 października, 10:00 - 14:00
8 godzin warsztatów

MIEJSCE:
Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin”
Stanisława Dubois 33-35a, 50-207 Wrocław

KOSZT:
290 zł/osoba, w tym koszty materiałów, opłacenie sali.

Mała grupa, 10 osób

WAŻNE INFORMACJE:
Warunkiem udziału w warsztatach jest zgłoszenie na adres mailowy prowadzącej w celu rezerwacji miejsca oraz wpłacenie bezzwrotnego zadatku w wysokości 100 zł na konto:
Stowarzyszenie Dom Tańca. Poznań
74203000451110000002594590 BANK BGŻ
W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko, datę warsztatu oraz "miniatura".
RESZTA KOSZTÓW WARSZTATÓW PŁATNA NA MIEJSCU.
Organizator może odwołać warsztaty, jeśli nie zbierze się odpowiednia liczba uczestników. Uczestnicy zostaną uprzedzeni mailowo, a wpłaty zostaną zwrócone

Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych, odpowiednie również dla osób początkujących.
Nie są konieczne szczególne zdolności plastyczne ani poprzednie doświadczenia w tej materii.
Można przynieść swój ulubiony sprzęt, jeśli się taki posiada, ale materiały i narzędzia będą dostępne na miejscu.

KONTAKT DO PROWADZĄCEJ:
Barbara Wilińska <bawilinska@gmail.com>, tel. 607 073 452

OPIS WARSZTATÓW:
Przedmiotem zajęć będzie wykonanie kopii miniatury z manuskryptu The Tudor Pattern Book, przedstawiającej roślinę oraz jej podpis w stylu gotyckiej tekstury wraz z malowanym inicjałem. Uczestnicy dowiedzą się i doświadczą, jak przebiegają kolejne etapy kopiowania i malowania, w jaki sposób zaplanować odpowiednie rozmieszczenie miniatury i tekstu, będą ćwiczyć wybrane litery i słowa, kopiując kształt liter tekstury z wzornika - czyli konkretnej "ręki skryby" z manuskryptu. Będzie to też wstęp do opanowania tego stylu pisma lub, dla osób zaawansowanych, możliwość odkrywania indywidualnych sposobów ręcznego pisma.

The Tudor Pattern Book to wspaniały, szesnastowieczny wzornik, który jest jak hybryda - trochę zielnikiem, trochę bestiariuszem, częściowo wzornikiem pisma i przedmiotów codziennego użytku.

Każdy uczestnik będzie pracował w swoim własnym tempie, przy wsparciu i wskazówkach prowadzącej - dzięki nim osoba początkująca może łatwiej rozpocząć przygodę z kaligrafią i malowaniem, unikając błędów. Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne (wzory pisma, ćwiczenia), dowiedzą się też, jak samodzielnie rozwijać zainteresowanie kaligrafią i malowaniem, korzystając z dostępnych materiałów, narzędzi i wydawnictw.

Uprawianie kaligrafii to szczególny rodzaj działania - indywidualny i osobny, ale jednocześnie pozwalający przebywać i wspierać się wzajemnie w grupie. Warto być w dobrym towarzystwie.

Prowadzący: Barbara Wilińska

Kaligraf, malarka, śpiewaczka, trenerka głosu, multiinstrumentalistka. Swoje umiejętności i zainteresowania wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej poprzez udział w projektach indywidualnych i grupowych, koncertowanie, prowadzenie regularnych i okazjonalnych warsztatów wokalnych i kaligraficznych oraz zespołów śpiewu tradycyjnego. Kaligrafią łacińską i malowaniem zajmuje się od wielu lat, co zaowocowało wystawami – kaligrafii i miniatur w 2011 i 2014 roku oraz wystawą akwareli „Ślina Księżyca” w Poznaniu (2015), wystawą miniatur, akwareli i kaligrafii „Sól w Oku Księżyca”w Grodzisku Mazowieckim (2015) wystawą „Patrząc na palec” w Sanoku (2016), udziałem w wystawie "Oblicza kaligrafii" sześciu polskich kaligrafów w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie (2018) oraz udziałem w innych zbiorowych wystawach. Prowadzi cykliczne warsztaty oraz kursy kaligrafii i iluminacji w Poznaniu oraz warsztaty okazjonalne w różnych miejscach Polski i za granicą. https://www.facebook.com/mariannamoori/

Cena:

290 zł

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów