Mały tropiciel - cykl warsztatów dla dzieci 6-12 lat

02-30.10.2017, 17:00-18:00

Mała Niedźwiedzica (Małgorzata Nosal) zabierze dzieci w świat przyrody, stanowiącej wspaniałą inspirację do tworzenia prac plastycznych. Połączenie edukacji przyrodniczej z zajęciami plastycznymi pozwoli dzieciom w łatwy sposób przyswoić wiedzę przyrodniczą, jednocześnie rozwijając ich zdolności manualne/artystyczne. Podczas warsztatów wykorzystane zostaną różnorodne techniki plastyczne, w tym ceramika. Praca w glinie rozwija zdolności manualne, ma także właściwości terapeutyczne, wycisza i relaksuje. Dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami pracy w glinie - materiale naturalnym, ekologicznym i bezpiecznym - jednocześnie przyswajając sobie wiedzę przyrodniczą np. poprzez wykonywanie ceramicznych zwierzątek, tropów zwierząt, odcisków roślin. Dzieci ozdobią prace kolorowymi angobami (barwione glinki). Prace będą wypalone w piecu do ceramiki. IMG_0504 Na zajęciach dzieci:

  • bawią się w odgadywanie tropów zwierząt,
  • oglądają filmy przyrodnicze i poznają ciekawostki na temat życia zwierząt,
  • wykonują i zdobią odciski tropów w glinie…
Z tropów powstaną ceramiczne magnesy stanowiące wspaniałą pamiątkę z warsztatów. W cenie:
  • edukacja przyrodnicza,
  • materiały plastyczne (glina, angoby)
  • magnes
  • wypał prac (biskwit),
  • własnoręcznie wykonana ceramiczna pamiątka
IMG_0546 Terminy warsztatów: Mały Tropiciel - 02.10  Mały Tropiciel - 09.10 Mały Tropiciel - 16.10 Mały Tropiciel - 23.10 Mały Tropiciel - 30.10 Wydarzenie na FB Zapraszamy!

Prowadzący: Małgorzata Nosal

Pewnego dnia uświadomiłam sobie, że praca w urzędzie nie jest dla mnie. Od tego momentu postanowiłam robić w życiu to co kocham i co sprawia mi przyjemność. Stąd pomysł na połączenie mojego wykształcenia oraz naturalnej zdolności łatwego nawiązywania kontaktów z dziećmi. Tak narodziła się idea przyrodniczych warsztatów autorskich, poprzez zabawę kształtujących wrażliwość na otaczający nas świat i rozwijających kreatywność najmłodszych.

Cena:

45 zł

Ilość miejsc:

12

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE