MAMUTY. ZAJĘCIA W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

29.10.2020, 10.00-11:20

Serdecznie zapraszamy  dzieci niedosłyszące i niesłyszące  na niezwykłą, odległą podróż po najdawniejszych dziejach ludzkości. Podczas wspólnego eksplorowania sal wystawowych w Muzeum Archeologicznym dzieci poznają historię ludzkości pisaną przełomowymi wynalazkami, które zmieniały życie człowieka. W kameralnej grupie odkryjemy najdawniejszą przeszłość angażując wszystkie zmysły! W czasie zajęć będziemy słuchać niesamowitych opowieści, dotykać pradawnych przedmiotów. Porównamy fakturę, kształt i ciężar narzędzi z epoki kamienia, brązu i żelaza. Spróbujemy użyć wielu tajemniczych narzędzi i wydobyć dźwięki z zabytkowych instrumentów!

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia" pozostają w posiadaniu Fundacji OPEN MIND. Prace zostaną zaprezentowane podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt  w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

Muzeum Archeologiczne, Cieszyńskiego 9 Wrocław

ZAPISZ SIĘ

    Formularz bez wpisanego imienia i nazwiska dziecka nie będzie klasyfikowany do przejścia procesu rekrutacyjnego!

    * Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.