MARNOWANIE - RESZTKI - WARSZTATY DLA DZIECI W AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH

28.11.2020, 10:00-13.00

Zapraszamy dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty w duchu zero waste. Tym razem odwiedzimy Pracownię Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dzieci będą miały okazją poczuć atmosferę jednej z najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie elementu wyposażenia gospodarstwa domowego (np. miski, talerza, kubka, czajnika, kosza na śmieci, kompostownika, pojemników do przechowywania żywności), odnoszącego się do problemu marnowania jedzenia. Rozpoczniemy od rozmowy, wymiany spostrzeżeń na temat kultury jedzenia, obyczajów, nawyków „wokół stołu”. W wielu rodzinach generuje się tony organicznych odpadów, podczas gdy inni cierpią głód. Zastanowimy się, jakie błędy popełniamy, na co dzień i jak możemy je naprawić za pomocą przedmiotów codziennego użytku. Wyobraźmy sobie, że nasze naczynie zostanie wyprodukowane w tysiącach egzemplarzy, wtedy każdego dnia będą korzystały z niego tysiące osób. Jeśli zaprojektujemy je mądrze, jest szansa, że świat stanie się nieco lepszy. Nasze małe działanie może przyczynić się do wielkich zmian. Taki jest nasz cel! Będziemy poszukiwali realnych rozwiązań, ograniczających marnowanie żywności.

 

Koncepcja i prowadzenie warsztatów: dr Karina Marusińska

Studenci asystujący: Marika Bider, Marta Olejniczak, Regina Dziki

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

 

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

ASP - Generała Romualda Traugutta 19/21

ZAPISY ZAMKNIĘTE